21.2. 2013 8:00

PAQ CHAIR: Cez deň kreslo, v noci posteľ

21.2. 2013 8:00

PAQ CHAIR: Cez deň kreslo, v noci posteľ

Foto: Paqchairshop.sk

Dizajnový nábytok ocenený medzinárodnou cenou pozostáva z penového matraca, okrúhleho kartónového valca a voliteľného poťahu.

Nápad sa zrodil v roku 2010 v hlave mladého dizajnéra Csireho Gejzu, ktorý si pri sťahovaní do nového podnájmu nevzal so sebou nič, iba obyčajný penový matrac. Cez deň mu však bol zbytočný a v miestnosti skôr zavadzal. Na druhej strane ale potreboval nejaké kreslo, aby bolo kam usadiť prípadné návštevy.

Ako hárok papiera

Mladý dizajnér to skúšal najprv s hárkom papiera. Ten ohýbal dovtedy, kým neprišlo riešenie. Matrac sa stočí do tvaru valca, dva jeho konce sa spoja zipsom a jedna strana sa zohne dovnútra. A z matraca je zrazu kreslo!

Cez deň kreslo, v noci posteľ.
Cez deň kreslo, v noci posteľ.
Zdroj: Paqchairshop.sk

Cez deň slúži ako kreslo, v noci ako posteľ.
Foto: Paqchairshop.sk

Vývoj prebiehal vyše rok a pol a svetovú premiéru malo „posteľokreslo“ na belehradskom Mikser Design festivale. Po spolupráci s BBDM umeleckým manažmentom bola novinka verejnosti predstavená na jar 2012.

Aj na Slovensku

Eshop je spustený aj na Slovensku a k dispozícii je kolekcia z koženky, textílie a bavlnená kolekcia. Ceny sa začínajú na sume 169 eur za kus z kolekcie z bavlny a textílií, za koženku si priplatíte 20 eur. K dispozícii je aj široká škála farieb. Viac o špeciálnych kreslách sa dočítate na Paqchairshop.sk.

21.2. 2013 8:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44