7.4. 2018 10:00

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!

7.4. 2018 10:00

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!

Neustále vám centy vydávajú v obchode a stále sa vám hromadia v peňaženke. Majú krásnu medenú farbu a možno je čas, aby ste z centov urobili na doplnok, ktorý výrazne skrášli váš interiér.

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!

Ak objavíte v centoch ich dekoračné čaro, ešte si budete rozmieňať eurá na mince podľa veľkosti, ktorá vám bude chýbať na dokončenie projektov.

Čistenie
Prvým princípom je očistenie centových mincí od nánosov a ich zašednutej a obnosenej vizáže. Vdýchnuť im opäť žiarivý lesk. Ideálne je napríklad namočiť ich na nejaký čas do Coca Coly. Nemusíte sa báť, rozloží len špinu, nie samotné peniaze. Prípadne môžete použiť ocot, alebo kyselinu citrónovú. S týmito prírodnými čistidlami vrátite centovým minciam ich najkrajšiu prirodzene medenú farbu a môžete začať s dekorovaním.

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!


Pozrite si aj: 5 rokov zbieral vrchnáky z piva, aby zrenovoval kuchynskú linku

Precízne obklady na všetko
Centami môžete obložiť starý rám na obraz, alebo ich využiť ako zástenu v kuchyni. Je možné ich použiť napríklad na svietniky aj na vyloženie odkladacej strany nočného stolíka. Môžete si z centov pripraviť aj malé tácky. Je len na vás ako ich použijete. Princíp je rovnaký. Na pôvodný obklad natriete rovnomernú vrstvu lepidla, na ktoré budete trpezlivo priliepať euromince, ako drobné súčiastky mozaiky. Ak chcete na konci zakonzervovať ich vzhľad, je vhodné naniesť na ne lak. Ten ich ochráni pred zmenou farebnosti.

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!


Od obkladu až po umelecké dielo

Centy zoberte ako stavebný materiál a potom je už jedno, či z nich vytvoríte obyčajný obklad, alebo sa pohráte aj s veľkosťou od jednocentovky až po päťcentovku, využijete ich rozličné sfarbenie a do obkladu votkáte aj obrazec.
Nie je nič neobvyklé, ak si vytvoríte aj vlastný obraz napríklad len tým, že nakombinujete a poskladáte rôzne mince do farebnej koláže, ako sa robí napríklad z dreva, alebo rôznych farieb ryže. Navyše, podľa učenia feng shui peniaze priťahujú peniaze.
Z toho vyplýva, že obraz z eurocentoviek bude nielen krásny, ale aj doslova magický s cieľom pritiahnuť do vašej peňaženky ešte omnoho viac hotovosti.

Inšpirujte sa: Senzačné nápady na podlahy, ktoré si zamilujete - a aj sami vyrobíte!

Rôznofarebnosť
Ak sme na začiatku hovorili o vyčistení mincí, nie vždy je potrebné vyčistiť mince všetky. Niektoré môžu ostať žiarivé, iné viac skorodované, niektoré až čierne. Čím viac odtieňov dokážete na minciach zachytiť, o to krajšie budete obrazce vedieť vytvoriť. Dajú sa dokonca vytieňovať rôznorodé obrazy, tváre, alebo grafiky.
V neposlednom rade však netreba zabudnúť, že nejde o lacnú záležitosť. Ak si chcete napríklad ozdobiť sviečku, spotrebujete možno sto eurocentoviek.
No ak sa chytáte už na niečo väčšie, treba počítať s tým, že napríklad malý štvorec s rozmerom 10x10 centimetrov vás bude stáť 36 centov. Pri obklade kuchynskej zásteny, alebo výklade jednej zo stien ide skutočne o značne drahý obklad.
Na druhej strene sa v prípade finančnej krízy dá zdemontovať a použiť.

Otravujú vás centy v peňaženke? Spravte si z nich ozdoby!


Nazrite aj do galérie pod článkom. Nájdete v nej viac nápadov na originálne dekorácie z mincí.

Zdroj: marcos zdroj foto: home esthetics
7.4. 2018 10:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44