10.9. 2016 5:00

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

10.9. 2016 5:00

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

Obrazy a fotografie, tie má už na stene hádam každý. Vedia síce nadchnúť a zaujať motívom, no v konečnom dôsledku sú klišé. Vyskúšajte osviežujúce nápady na stenu, ktoré rozihrajú aj váš interiér.

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

Samolepky
Je dobré nimi začínať. Túto ozdobu totiž zvládne nainštalovať každý. Dokonca aj bez klincov a kladiva. Je potrebné len vybrať motív a nájsť v byte priestor, kde by mohla nálepka poslúžiť. Základom je však hladká omietka, na drsnú stierku nálepku neuchytíte.

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

Rodinný album
Fotografie už málokto vôbec vyvoláva, nieto aby ich archivoval v albumoch. Alternatívou je album na stene. Niekoľko nainštalovaných šnúr, sieťka, alebo rám, v ktorom posplietate pekné momenty spoločného života. Hodí sa ako skvelá ozdoba nad posteľ v spálni. Vždy je možné štipcom prichytiť ďalšiu fotku z dovolenky, pekného výletu, alebo zábavy. Fotky môžete meniť podľa ľubovôle. Je to aktivita hlavne pre páry, ktorá nielenže bude pôsobiť fantasticky, vždy môže byť nová, zaujímavá, ale zároveň posilňuje lásku a rodinné puto.

Pozrite sa: Škrupinky z pistácií sa skvele hodia na bytové dekorácie

Sklenené dekorácie
Zabudnite na zastarané keramické taniere na stene. Dnes steny zdobia pekné sklenené obrazce, malé mozaiky, maľované sklo, ale napríklad aj sklenené nádobky naplnená drobnými kvietkami, mušličkami, kamienkami... Symetricky rozmiestnené po stene tvoria veľmi vzdušný motív zdobenia.

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

Koberce
Gobelíny sú súčasťou interiéru stovky rokov. Ani v modernom priestore nemusia stáť obďaleč. Ideálne sú menšie rozmery so zaujímavými farbami. Spríjemnia posedenie pri kresle, v ktorom si vychutnávate šálku čaju, kávy, či dobrú knihu. Zateplia interiér, vedia opticky rozdeliť miestnosť a sú krásne.

Inšpirujte sa: Steny si môžete ozdobiť dekoračnou lepiacou páskou

Nápisy
Môžu byť maľované, tapetované, alebo vyrezávané. Každý typ sa hodí do iného interiéru, k rôznym typom zariadenia. Spoločné však majú to, že sú viac ako ozdobou. Môžu byť meditačnou mantrou, pripomienkou, alebo jednoducho vyznaním. Inšpiratívne nápisy zažívajú boom, ale niekedy stačí mať v spoločnej domácnosti dve - tri slová na stene, ktoré vás spájajú a budú ozdobou bytu a potešením duše.

Netradičné ozdoby na stenu: Ktorú z nich skúsite?

Cestovateľské mapy
Veľmi obľúbené do pracovní, spální, študentských izieb. Mapa sveta s vyznačenými miestami vášho výskytu. Prípadne aj s fotografiou. Ak niekam túžite ísť a neboli ste, takáto mama môže slúžiť aj ako vizualizátor vašich cieľov. Je to funkčný aj estetický doplnok.

Nevynechajte: Takto si pohľadnicami môžete ozdobiť domácnosť

Kvety
Vyniknú na poličke napríklad v strede steny. Voľte rastliny popínavé a zrazu budete mať krásne zelené vodopády, alebo naopak pomocou šnúrok vedené listy možno až k stropu. Je to taký domáci základ zelenej steny, ale netradičný a pekný.

Zdroj: marcos
10.9. 2016 5:00
Diskusia  ()
Diskusia
44