2.11. 2013 3:00

Nesmrteľný vintage štýl: Ešte lepšie ho spoznajte

2.11. 2013 3:00

Nesmrteľný vintage štýl: Ešte lepšie ho spoznajte

Baví vás stále zháňať nejaké vintage vecičky? Ako sa zdá, trendy zavelili jasno. Všetko staré je teraz nové. Vlastne obrazne. Mladšie ročníky, ktoré si neužili oslavované obdobie na vlastnej koži, majú teraz jedinečnú príležitosť si užiť to, čo bolo dopriate rodičom a starým rodičom. Patina na nábytku robí svoje. Nevieme jej sužovaní ultra modernými vecami odolať.

Nesmrteľný vintage štýl: Ešte lepšie ho spoznajte
Zdroj: PicasaSynonymom slobody
Za domácnosťou ako zo škatuľky je skrytého množstvo úsilia. Vybrať a zladiť všetko tak, aby spolu ladilo je umenie. Starostlivé usporiadanie nábytku a odvážne farebné kombinácie robia z priestoru výstavnú plochu, na ktorej ideme obvykle oči nechať. Vintage je synonymom slobody, pretože nás k ničomu nenúti a ani nezaväzuje. Dokonca ho môžeme poňať aj moderne.

Ako v detskej izbe
Viete si predstaviť, že by sa obývacia izba svojou farebnosťou ponášala na detskú izbu? Výrazné farby v znamení červenej, žltej a zelenej rozveselia i to najsmutnejšie vyzerajúce miesto. V kombinácii s prírodnými prvkami, a najmä drevom, vznikne unikátne vyzerajúci priestor. Nie je samozrejme vylúčené, aby sa vintage štýl neobjavil aj v detskej izbe. Je tu srdečne vítaný.

Nesmrteľný vintage štýl: Ešte lepšie ho spoznajte
Zdroj: Picasa
Praktická premena
Stretnutie vintage doplnkov a starožitného nábytku môže dopadnúť napriek našim pochybnostiam len dobre. Veď pohybovať sa na časovej osi nikdy nebolo ľahšie. Šikovní dizajnéri vedia prostredníctvom redizajnu inovovať vzhľad nábytku a prispôsobiť ho viachlasným trendom. Netradičný farebný náter a vzor ho premenia na originálny objekt - vzácny solitér.

Kreatívna recyklácia
Vkusne zariadená domácnosť, ktorú v dobrom slova zmysle poznačil vplyv vintage alebo aj retra, v mnohom pripomína príbytky umelcov, ktorí vedia nakombinovať a zveľadiť veci jedinečným spôsobom. Keramické taniere na stenách v rôznych odtieňoch dotvorené akýmisi náčrtmi a nápismi sú výsledkom kreatívneho prístupu. Recyklovať zdanlivo nepotrebné kusy má zjavne svoj význam.

Zdroj: katarína
2.11. 2013 3:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44