2.2. 2020 12:00

Nekupujte drahé sviečky - takto si ich sami vyrobíte

2.2. 12:00

Nekupujte drahé sviečky - takto si ich sami vyrobíte

Máte chuť si vyrobiť doma vlastné sviečky? Možno to na prvý pohľad vyzerá ako veda, v skutočnosti však ide o zábavu. A veľmi príjemnú a voňavú! Túto zimu budete mať domácnosť krásne rozblikotanú svetlom vašich vlastných sviečok.

Ak ste doteraz nenabrali odvahu, radi vám ponúkneme hneď viacero možností, ako si vyrobiť vlastné sviečky. Je to také jednoduché, že to môžete robiť aj s deťmi. Príjemná zábava na tmavé zimné poobedia!

V zásade poznáme tri druhy sviečok. Prvým sú samostatne stojacie sviečky, potom sviečky umiestnené v nejakej nádobe a ešte votívne sviečky. Samostatne, stojace sviečky sú vyrobené z pevnejšieho materiálu, zvyčajne z vosku, naopak sviečky v kontajneri či v nádobe môžu byť mäkšie.

Podľa typu sviečky je vhodné siahnuť aj po rôznom materiáli, z ktorého budete sviečku vyrábať. Pri výbere materiálu na svoju sviečku nehľaďte iba na cenu, ale zvážte aj dĺžku horenia. Tieto informácie by ste si mali preštudovať už pred kúpou.

Nekupujte drahé sviečky - takto si ich sami vyrobíte
Zdroj: sheknows.com

 

V minulosti rozšírené parafínové sviečky sú dnes dosť „out". Na trhu totiž nájdete materiál, ktorý je omnoho ekologickejší, šetrnejší a bez chemikálí. Áno, hovoríme o včelom vosku, ktorý má dokonca aj bez pridania parfumov svoju príjemnú vôňu. Je síce drahší než klasický parafín, investícia do vášho zdravia však za to stojí. Kúpiť ho môžete priamo v blokoch, s ktorými sa jednoducho pracuje. Pokračovanie na 2.strane.

Pozrite si v galérii výrobu sviečok - je to skutočne jednoduché.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.2. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44