5.12. 2020 6:00

Mikulášske dekorácie: Zdobte, vyrábajte a vytvorte čarovnú atmosféru (nielen) pre deti

5.12. 2020 6:00

Mikulášske dekorácie: Zdobte, vyrábajte a vytvorte čarovnú atmosféru (nielen) pre deti

Foto: goodhousekeeping.com

Mikuláš je predo dvermi a to je čas zútulniť si domov milými predvianočnými dekoráciami. Veď ako inak by k nám tento štedrý pán mohol zavítať?

Tento "deduško" je opradený mnohými legendami a jedna z nich hovorí, že je ochrancom a priateľom detí. Aj preto nosí dobrým deťom sladkosti a darčeky. Aby ste nielen svojiim najmenším šiesty december spríjemnili, pripravte nielen balíčky, ale aj výzdobu.

Sladkosti do vrecúška

Vrecúška na sladkosti si môžeme vyrobiť aj doma zo starých vianočných baliacich papierov. Nepotrebnú škatuľku oblepíme motívmi zimy, Mikulášom, čertom a anjelom, ktorí sú symbolmi tohto sviatku. Čižmu si môžeme ušiť aj z dvoch kusov látky, najlepšie červenej. Ak sú stehy na stranách viditeľné, pôsobí to ako vkusná dekorácia. Na látku potom prišijeme  rôzne ozdoby, napríklad vianočný stromček, hviezdičky, snehové vločky... Takéto čižmičky sa tiež vynikajúco vynímajú nad kozubom. Deti sa určite potešia, ak im uštrikujete alebo ušijete obrovskú pančušku s podobnými motívmi, do ktorej sa zmestí veľa sladkostí a ovocia.

Zdroj: iveta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
5.12. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44