9.5. 2020 12:00

Máte doma zajaca? Pozrite si tento šikovný nápad, ako ho ubytovať

9.5. 12:00

Máte doma zajaca? Pozrite si tento šikovný nápad, ako ho ubytovať

Foto: IKEA hackers

Rodine pribudol ďalší člen - domáci zajačik. Šikovný domáci majster mu improvizáciou vyrobil z obyčajnej knižnice veselý trojizbový byt. To musíte vidieť!

Biela knižnica KALLAX patrí k azda najpredávanejším v IKEA. A hoci táto švédska značka je majstrom v interiérových premenách a improvizáciách, takéto vylepšenie a personalizovanie nábytku sme ešte nevideli.

Majiteľ sa rozhodol knižnicu premeniť na domček pre domáceho zajaca. Jednak urobil do políc otvory - prechody medzi miestnosťami, ale tiež spodok police potiahol plastovou fóliou, aby bola vodeodolnejšia a uzavrel ju vyklápacím pletivom.

Všimnite si, že jedna časť nového domčeka - jedno „okienko" - nemá pletivo, ale plné zadebnenie. Tak bude mať zajačik aj pokojnú, nerušenú spálňu.

Z pekne knižnice sa poľahky stane pekný príbytok pre zajačika.
Z pekne knižnice sa poľahky stane pekný príbytok pre zajačika.
Zdroj: IKEA hackers

Dno domčeka je nielen zaizolované priesvitnou plastovou fóliou, ale aj asi 5 cm vysokou drevenou lištou, aby slama nevypadávala na koberec. A tiež aby sa lepšie dal uchytiť drevený rám s pletivou. Ten je upevnený na otočných háčikoch a dá sa ľahko vyklopiť alebo kompletne zvesiť.

Pozrite sa do galérie pod článkom na podrobnejší postup práce. 

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.5. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44