7.6. 2021 16:06

Leto s komiksom

7.6. 16:06

Leto s komiksom

A čo tak si ho prečítať rovno na vašich balerínkach? Zuzka Skalická vytvorila tieto veselé topánky špeciálne pre Mollie.

My sme sa do neprehliadnuteľných balerínok zamilovali hneď, ako sme ich zbadali. Sú originálne, úžasne veselé, možno ich kombinovať takmer s každým kúskom šatníka a dajú vám záruku, že presne také isté, ako ste si vytvorili vy, nebude mať už nikto iný. Takže šup do trafiky po komiks a môžete sa pustiť do výroby.

Nachystajte si:

- 1 pár balerínok (o číslo väčšie, ako nosíte, keďže topánky sa stiahnu)
- lepidlo na dekupáž
- lak (napríklad lodný lak, vďaka ktorému budú topánky vodovzdorné a superlesklé)
- nožnice
- dva štetce a komiksový časopis podľa vlastného výberu

Leto s komiksom

Najprv komiks rozstrihajte a vyberte si obrázky, ktoré sa vám najviac páčia.
Leto s komiksom

Aby bola spodná časť topánky pekná, najprv ju oblepte podlhovastými výstrižkami. Lepidlo naneste štetcom na miesto, kde budete lepiť, a potom na spodnú stranu obrázku. Teraz prilepte papier na topánku a vrchnú stranu ešte párkrát prejdite lepidlom. Krok opakujte, až kým papier úplne nepriľne k topánke.
Leto s komiksom

Pokračujte v lepení: obrázky prilepujte postupne, menšie alebo väčšie, podľa svojich predstáv. Nebojte sa obrázky vzájomne prekrývať a vytvárať tak vlastný vzor. Keď sú celé topánky oblepené, nechajte ich poriadne vyschnúť. Nakoniec ich nalakujte a dosiahnete krásny, lesklý vzhľad.

Leto s komiksom

Hotovo!

Leto s komiksom

Foto: autorka

Zuzana Skalická

Bratislavčanka Zuzka sa venuje maľbe už od detstva a ako študentka reštaurátorstva na Vysokej škole výtvarných umení má k nej naozaj blízko. „Do maľby vkladám svoj pohľad na svet a hlavne ľudí tak, ako to vidím ja. Tieto svoje ,výtvory‘ maľujem na rôzne textílie alebo priamo na plátno. Najväčšmi sa teším, keď maľba dokonale vystihuje nositeľa. Posledné roky sa učím kombinovať maľbu so sklom, vytváram objekty, ale aj úžitkové veci a šperky.“ Zuzkiným najväčším snom je to, aby sa z jej záľuby stalo aj zamestnanie. „Raz by som chcela mať vlastný ateliér s kaviarničkou, kde by som mohla vytvárať a zároveň predávať svoje veci a každý čitateľ Mollie by sa u mňa zastavil.“ Zuzkinu tvorbu si môžete prezrieť na stránke Dukaart.wix.com/dukaart.

7.6. 2021 16:06
Diskusia ()
Zdieľať článok