3.1. 2021 18:00

Lepší spánok aj sex: Tieto veci do spálne nepatria

3.1. 18:00

Lepší spánok aj sex: Tieto veci do spálne nepatria

Foto: archív

Možno to poznáte, na dovolenke, alebo v horskej chate zaspíte ako sardinky v oleji. Doma je to však o prehadzovaní, budení a ráno vstávate bez pocitu plnohodnotného oddychu. Možno vás rušia veci, ktoré by v spálni vôbec byť nemali byť. Ale väčšina ich má priamo pri vankúši.

Elektronika

Notebook, rádiobudík, alebo televízor nepatria do priestoru kde spíme. Najväčšou hrozbou je však mobil. Najmä jeho sledovanie pred spaním. Z jeho displeja na nás žiari modré svetlo. Presne to, ktoré narúša prirodzený spánkový rytmus a dokáže dokonale popliesť organizmus. Mobil je dobré odložiť z rúk niekoľko desiatok minút, najlepšie aj dve hodí pred tým, ako zavriete oči. Uvidíte, že je to na spánok lepší recept ako teplé mlieko s medom.

Rodinné fotky

Znie to bláznivo, ale pri posteli je lepšie mať peknú fotku pláže, ako vlastnú rodinu. Prečo? Nie je to len teória feng-šuej, ale k tomuto odporúčaní sa prikláňajú aj psychológovia. Rodina v nás totiž môže vyvolať spomienky, alebo nebodaj nás rozrušiť, ak sme napríklad v ťažšom emočnom období. Prípadne nám fotka pripomenie, čo sme zabudli spraviť. Ešte horšie však v spálni pôsobí kalendár. Aj keby mal byť s prírodnými motívmi.

Zdroj: marcos
3.1. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy