14.10. 2011 4:00

Kvetináčom za krajší interiér

14.10. 2011 4:00

Kvetináčom za krajší interiér

Kvetináč je väčšinou tak nenápadná vec, že jej ani nevenujeme ktovieakú pozornosť. Nejaký kúpime v obchode, zasadíme doň rastliny a to je všetko. Čo by ste však povedali na to, keby sme pre kvetináč našli aj ďalšie uplatnenie? Môže nám totiž poslúžiť ako zaujímavý dizajnový doplnok.

Kvetináčom za krajší interiér

Dajú sa kúpiť, ale...
Všetko sa dá kúpiť a výnimkou nie sú ani originálne kvetináče. V kvetinárstvach alebo v obchodoch s doplnkami môžete natrafiť na také kúsky, ktoré vás istotne nielen zaujmú, ale doslova vyrazia dych. Lenže to s vami môže urobiť aj ich cena. Prečo na to teda nejsť miernou okľukou a vytvoriť si takýto kvetináč doma. Nie je to naozaj nič zložité.

Čo k tomu potrebujeme?
Nie je toho veľa, vlastne len úplne obyčajný kvetináč a úplne obyčajné farby, ktoré len tak ľahko nepodľahnú vode. Teraz sa dobre rozhliadnite po miestnosti, kde chcete kvetináč umiestniť. Aká farba v nej dominuje? Zariaďte sa podľa odpovede. To znamená, že na vymaľovanie kvetináča použijete také farby, ktoré budú korešpondovať s farbami interiéru.

Alebo sa na to dá ísť ja trochu inak a zladiť farbu kvetináča s farbou kvetín a rastlín, ktoré sú v ňom zasadené. Takéto kvetináče môžete umiestniť nielen klasicky na parapetnú dosku, ale napríklad aj na poličku v kuchyni. Veľmi milo takáto polička vyzerá, keď sú na nej kvetináče stojace vedľa seba v rade od najväčšieho po najmenší.

Ako ich vymaľovať?
To je už len a len na vás. Bezpochyby sa vám v hlave nájde zopár nápadov, aké vzory by sa na kvetináče hodili. Ak sa napríklad vrátime k vyššie spomínanej poličke s rôzne veľkými kvetináčmi, tak môžeme urobiť s nimi nasledovné: na každý jeden z nich napíšeme jedno písmeno, ktoré bude dohromady tvoriť jedno slovo. Aké slovo by to malo byť? Nuž, podľa toho, čo máte radi, čo sa vám páči, no samozrejme, malo by ísť o niečo milé. Čo tak napríklad meno vášho partnera alebo dieťaťa?

Ako vidíte, v jednoduchosti môže byť naozaj krása. Veď či nie je pekný aj taký modrý kvetináč, na ktorom je nakreslené veselé žlté slniečko? Alebo aj taký žltý kvetináč, na ktorom je vyobrazený strom alebo tráva? A nemusí ísť len o prírodné motívy, zaujímavo budú na kvetináči pôsobiť aj geometrické tvary. Niekedy však úplne postačí aj kvetináč bez akéhokoľvek obrázka či vzoru, skrátka len tak čisto „vykúpaný“ v nejakej farbe. Tak čo, pustíme sa do toho?

High-tech kvetináče
Ale nemusí ísť vždy len o milé a maľované kvetináče. Veď čo ak je váš domov až príliš moderný? Takéto doplnky sa doň teda zrejme veľmi nehodili. Netreba však zúfať, na trhu dostanete aj skutočné supermoderné kvetináče, ba dokonca nájdete aj niekoľko high-tech kúskov a veľmi technickým vzhľadom.

Existujú totiž aj kvetináče s displejom a zabudovaným počítačom, vďaka ktorému budete vždy vedieť, kedy treba kvetinu poliať či prihnojiť. Je to teda niečo ako „tamagoči“. No v každom prípade je zaujímavý aj jeho vzhľad, ktorý sa veľmi dobre hodí ako doplnok do ktorejkoľvek modernej domácnosti. A ak by vám nestačil ani takýto kvetináč, nahliadnite do našej fotogalérie, kde pre vás máme pripravené skutočne nesmierne zaujímavé kúsky.

Zdroj: iveta
14.10. 2011 4:00
Diskusia  ()
Diskusia
44