30.1. 2021 12:00

Kus prírody v domácnosti: Kameň vyvolá WAU efekt v každom priestore

30.1. 12:00

Kus prírody v domácnosti: Kameň vyvolá WAU efekt v každom priestore

Foto: Archív

Kameň symbolizuje istotu, noblesu, krásu a silu prírody. Najlepšie na ňom je, že svoje vlastnosti nestratí ani ukotvením v interiéri.

Náskok kameňa pred inými materiálmi spočíva v jeho excelentnej trvácnosti a farebnej stálosti. Poteší aj pri upratovaní, keďže starostlivosť sa začína aj končí ometaním prachu, prípadne odstránením nečistôt obyčajnou vodou.

Pri umelom a prírodnom kameni voda nevadí, pri ďalších imitáciách kameňa je vhodnejšia len vlhká handra. Ak sa kameň použije na pracovnú dosku v kuchyni, je prakticky nezničiteľný – v prípade, že odstránite prach, nečistoty, mastnotu, zvyšky nápojov a jedál čo najrýchlejšie. Pri akomkoľvek kameni je potrebné vyvarovať sa čistiacich prostriedkov s obsahom prášku a raz za pár rokov kameň naimpregnovať proti nasiakavosti. Skutočne nenáročný spoločník.

Praktik v kuchyni

Kuchyňa je jedným z priestorov, kde sa kameň používa najčastejšie. Pri spojení s obývačkou je vkusnou alternatívou, ako vizuálne Kameň symbolizuje istotu, noblesu, krásu a silu prírody. Najlepšie na ňom je, že svoje vlastnosti nestratí ani ukotvením v interiéri. prepojiť tieto dve súčasti bývania.

V kuchyni je pre mnoho ľudí prvou voľbou mramor. Nie je zlý, no problémom je jeho relatívna mäkkosť a náchylnosť na poškodenie. Preto na obklad aj pracovnú dosku viac poslúži žula, ktorá patrí k favoritom v kuchynskom priestore. Šik je aj pieskovec pre širokú škálu farebných vyhotovení, ktoré zapasujú ku každej kuchynskej linke.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
30.1. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy