30.7. 2020 12:00

Koniec neporiadku na stole: Parádny DIY stojan si vyrobíte raz - dva

30.7. 12:00

Koniec neporiadku na stole: Parádny DIY stojan si vyrobíte raz - dva

Foto: Pinterest

Máte kreatívnu chvíľku? Skúste si v priebehu pár minút vyrobiť šikovný, zaujímavý a hlavne originálny stojan na perá, ceruzky i ostatné kancelárske potreby. Dá sa to za pár centov a milý domáci projekt zabaví nielen deti, ale aj dospelých!

Potrebujete spraviť poriadok medzi perami alebo roztriediť ceruzky či fixy na maľovanie podľa farby? Jednoduché stojany možno vyrobiť prakticky z čohokoľvek a poslúžia aj na štetce alebo rysovacie pomôcky.

Vyberte si svoju obľúbenú techniku

Ak máte šikovné ručičky a mnoho nápadov, nebude pre vás tvorba zložitejšieho stojana žiadnou veľkou vedou. Využiť možno rôzne tradičné techniky, v zásade vám však stačí trocha lepidla alebo tavná pištoľ, ozdoby a základný materiál.

Šikovný a veselý stojan na ceruzky môžete vyskúšať ako jednoduchý projekt s deťmi.
Šikovný a veselý stojan na ceruzky môžete vyskúšať ako jednoduchý projekt s deťmi.
Zdroj: Shutterstock.com

Absolútne low-cost

Chcete zaujímavý stojan za pár centov? Začnite si odkladať rolky od toaletného papiera. Majú tú správnu výšku a v priebehu krátkej doby máte šancu nazbierať dostatočný počet kusov. Na základný stojan vám postačia aj dve či tri. Ak však patríte k majiteľom veľkej kopy rôznofarebných ceruziek alebo fixiek na vymaľovávanie, určite sa vám hodí veľký stojan, do ktorého si môžete svoje pomôcky roztriediť podľa farby – vznikne vám takto nádherný dúhový doplnok na stôl či poličku. Ako na to? Budete potrebovať základňu z kartónu. Jej tvar prispôsobte počtu roliek. Opatrne ich na základňu prilepte a celé dielo postriekajte sprejovou farbou. Kartón i rolky môžete pred prilepením ozdobiť farebným papierom, tapetou, kresbami alebo ich ozdobte klasickým motúzom.

autor:  Andrea
30.7. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44