16.7. 2019 21:30

Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

16.7. 2019 21:30

Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

Výber medzi podlahou a kobercom je poriadna dilema, s ktorou vám dnes trošku pomôžeme.

Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

Môžeme nakuknúť? Čo máte v predsieni, koberec či holú podlahu? Alebo ste si to zariadili v tejto miestnosti inak? Aké sú možnosti a čo vám prinesie najväčšie klady? Odpoveď na túto zložitú otázku totiž nebude taká jednoduchá, ako by sa zdalo!

Prečítajte si aj: Nie je to nezmysel z filmov: Ľudia v zahraničí sa doma naozaj neprezúvajú - prečo?

Predsieň je zvyčajne prvé miesto nášho domova, ktoré prichádza do kontaktu s vonkajším svetom. Práve preto sa v tejto miestnosti koncentruje najviac špiny a prachu, ktorá pochádza primárne z našej obuvi. Predsieni a hlavne jej podlahe je preto nutné venovať pozornosť každý deň, inak z nej prenesieme nečistoty rýchlo do celého bytu.

Môžete na ňom sedieť a on vás nežne hreje.
Môžete na ňom sedieť a on vás nežne hreje.

 

Pohľad dolu

Pozrime sa preto priamo pod naše nohy. Sú povrchy, ktoré by zachytávali nečistoty lepšie? Mnoho nečistôt môžete zachytiť už pred vstupom do predsiene pomocou rohožky, prirodzene, dôležité je ju poriadne a pravidelne používať. Druhú rohožku môžete mať položenú priamo v predsieni, v mieste, kde sa prezúvate. Budete prekvapení, koľko nečistôt sa na nej zachytí!

Prečítajte si aj: Ou, toto sú 4 najčastejšie a najhoršie chyby, ktoré robíte pri zariaďovaní

Ako však naložiť s priestorom, po ktorom sa bežne pohybujeme obutí? Na výber máte z mnohých povrchov, pričom každý má svoje klady i zápory. Dlažba, linoleum či laminátová podlaha sa budú jednoducho udržiavať, ich vysávanie je nenáročné, rovnako ako (hoci aj denné) umývanie. Ich nevýhodou môže byť hlučnosť a pocit chladu na nohy.

Prečítajte si aj: Táto vec je symbol domova, ale čoraz viac sa z našich bytov vytráca!

Platí to hlavne pre vstupné miestnosti v rodinných domoch, najmä ak v predsieni nemáte zavedené vykurovanie alebo ide o stavebne vysunutú časť domu. Práve do týchto chladnejších miestností sa hodí koberec. Ak ho tam zatiaľ nemáte, zrejme dobre viete prečo. Ťažko by sa vám udržiaval čistý. To je pravda, platí to však primárne pre koberce položené v rámci celej miestnosti.

Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

 

To čo môžete spraviť v rámci tejto miestnosti, je zakúpenie väčšieho hygienického koberca alebo rohože. Majú nízky vlas a zo spodnej strany gumenú vrstvu, ktorá bráni pohybu rohože na mieste. Vďaka drsnejšiemu povrchu dobre zachytávajú nečistoty a ich čistenie je veľmi jednoduché.

Prečítajte si aj: Našli sme 5 super pomôcok, ktoré vám spríjemnia čas na záhrade či na balkóne

Keďže ich dostanete kúpiť aj vo väčších rozmeroch, napríklad 100x120 či 100x150 cm, môžete nimi pokryť pomerne veľkú plochu miestnosti. Mnohí výrobcovia ponúkajú aj iné, atypické rozmery.

Prečítajte si aj: Patrí pes do búdy alebo bytu? Prekvapíme vás, TOTO je jediné zdravé bývanie pre psa

V predsieni počítajte s väčšou záťažou

Pri výbere akéhokoľvek materiálu do predsiene počítajte s tým, že v tejto miestnosti zrejme budete chodiť aj v podpätkoch, zároveň je to miestnosť, do ktorej človek prináša nákupy, všetko zariadenie do domácnosti, parkuje kočík alebo oprie bicykel. Podlaha by preto mala zniesť vysokú záťaž, aby ste prvé známky poškodenia či opotrebovania nezbadali už po pár mesiacoch užívania.

Inšpirujte sa nádherne zariadenými predsieňami v našej GALÉRII. Dá sa tam priam čarovať!

Zdroj: agáta
16.7. 2019 21:30
Diskusia  ()
Diskusia
44