2.12. 2012 4:00

Koberčeky s oživujúcim účinkom

2.12. 2012 4:00

Koberčeky s oživujúcim účinkom

Túžite doma po nejakej zmene? Niekedy stačí len vhodný bytový doplnok a atmosféra vášho bytu sa okamžite zmení. Veľa možno zmeniť napríklad pomocou vhodného koberčeka. Aj keď nie ste práve zástancom kobercov, niektoré z týchto vás možno naozaj dostanú.

eye chart dtl 2 0003
eye chart dtl 2 0003
Zdroj: Donna GriffithPoštová známka
Skvelým bytovým doplnkom nielen pre filatelistov bude iste koberček v podobe poštovej známky s podobizňou kráľovnej Alžbety. Koberčeky sa dajú kúpiť vo viacerých farbách, podobne ako známky a dajú sa použiť nielen ako koberček ale možno ich zavesiť i na stenu ako zaujímavý obraz.

Pre zdravé oči
Všetci z nás dobre poznajú tabuľky s písmenami či znakmi rôznych veľkostí, ktoré má vo svojej ordinácii azda každý všeobecný lekár a samozrejme, i všetci oční lekári. A práve tieto tabuľky boli predlohou pre vznik originálneho koberčeka. Americký dizajnér Bev Hisey vytvoril takýto koberček a inšpirovali ho k tomu jeho početné návštevy u očného lekára.

Veselé guľôčky
Každá izba hneď ožije vďaka koberčeku zloženému z množstva pestrofarebných guľôčok. Koberec tvoria plstené guľôčky z vlny v rôznych farbách a je to zaiste veľmi originálny a pozitívnou energiou nabitý koberček.

Koberčeky s oživujúcim účinkom

Pre čokoholikov
Pre milovníkov čokolády (no nielen pre nich) bude istotne zaujímavý koberček v podobe čokoládovej tabuľky. Koberček je rozdelený do menších štvorčekov typických pre čokolády a celý je jednoducho na zahryznutie.

Lietajúci koberček
Napadlo vás už niekedy, aké úžasné by bolo zalietať si na lietajúcom koberci? Potom pre vás máme dobrú správu - je to možné! Teda, nie že by ste práve lietali, ale niečo ako lietajúci koberec si skutočne môžete zaobstarať. Koberček je tvarovaný tak, že vyzerá, ako by naozaj letel. Takže sa stačí pohodlne usadiť a predstavovať si, ako sa vznášate v oblakoch...

Puzzle
Máte radi skladanie puzzle? Tak vedzte, že táto skladačka inšpirovala aj dizajnérov, ktorí vymysleli „puzzle koberčeky". Skladajú sa z mnohých malých dielikov a ich výhodou je, že si ich tvar možno upraviť podľa potreby.

Kruté?
Koberčeky môžu mať naozaj mnoho podôb. Niektorí ľudia majú radi koberčeky, ktoré boli kedysi živé. Rôzne zvieratá sa po smrti stávajú bytovými doplnkami. A to nielen kožušinové zvieratá (okrem iného aj psy), ale napríklad aj také krokodíly. Nech už je váš názor na takéto koberčeky akýkoľvek, pravdou je, že sa tešia popularite a vždy sa nájde dosť ľudí, ktorí si ich kúpia.

Viac uletených koberčekov si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii pod článkom.

Zdroj: mária
2.12. 2012 4:00
Diskusia ()
Zdieľať článok