21.6. 2019 15:00

Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

21.6. 2019 15:00

Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

Ako by asi tak mohla fungovať kombinácia leta a severského štýlu? Poďte sa na to pozrieť!

Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

Nemusíte meniť hneď celú domácnosť, aby ste si mohli užiť leto v pohodovom severskom štýle. Áno, presne o tom to je, pohoda, príjemné chvíle s rodinou a s priateľmi. Dolaďte prostredie jednoduchými, ale efektnými dekoráciami a vyčarujte pohodu z niekoľkých detailov. Ako? Pekne tradične.

Pozrite si aj: Akvárium s rybkami ako súčasť dizajnu? Odpadnete, keď to uvidíte (FOTO)

Pripraviť si príjemné leto nebude vôbec problém. Základom bude príjemný kútik na posedenie - ideálne v dobrej spoločnosti vašich blízkych. Zožeňte si veľký stôl v tieni či na terase, prineste stoličky, alebo natiahnite pohodlné hojdacie siete. Po ruke by mali byť servírovacie stolíky alebo aspoň veľké tácky, na ktoré naskladáte všetky dobroty.

Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

 

Doprajte si kvety

Nádhernú kyticu pestrofarebných kvetov môžete pokojne postaviť uprostred stola, bude ústredným bodom. Nasýťte sa očami jej sýtych farieb - v ideálnom prípade vám môže krásne rozvoniavať. Prejdite sa po záhrade a nazbierajte čerstvé ovocie i bylinky do osviežujúcich limonád. Myslite na udržateľnosť, sirupy, limonády alebo osviežujúce ľadové čaje podávajte v sklenených fľašiach a v džbánoch.

Pozrite si aj: Ako dosiahnuť šťastie a vyrovnanosť? Fíni objavili niečo lepšie ako dánske hygge!

Náš tip: Bazový sirup, medovka, čerstvo natrhané bylinky akými sú mäta alebo medovka - to sú ideálne osviežujúce nápoje na horúce letné dni i večery.

Pozrite si aj: Chcete kúpiť babke zviera? Dajte si pozor, TIETO nie sú pre seniorov absolútne vhodné

Pochutnajte si spolu

Jednoduché, ale o to zaujímavejšie jedlá a maškrty určite potešia nielen deti. Pokojne zalovte na internete alebo si zakúpte kuchársku knihu s typickými severskými receptami. Alebo ešte lepšie, siahnite po tradičných receptoch vašej babičky alebo mamy. Čo poviete na ovocnú bublaninu, jahody so šľahačkou alebo domácPozrite si aj: Ako dosiahnuť šťastie a vyrovnanosť? Fíni objavili niečo lepšie ako dánske hygge! u zmrzlinu?

Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

 

Nezabudnite na dekorácie

Tie tvoria veľmi dôležitú úlohu. Servírovať ich môžete na drevených táckach. Pripravte si zo sklenených pohárov malé i väčšie svietniky. Naplniť ich môžete nielen sviečkami, ale aj malými elektrickými svetielkami.

Pozrite si aj: Ako premeniť bežný byt na škandinávsky dizajn? Siahnite po týchto svietidlách a policiach!

Do sklenených pohárov (hoci od zaváraniny) uložte aj voňavé zmesi s niekoľkými kvapkami esenciálnych olejov a s čerstvými vetvičkami rozmarínu, zaručene odpudia všetok nepríjemný hmyz a krásne prevoňajú okolie. Na chladnejšie večery pripravte mäkučké deky a za chrbát pohodlné vankúšiky, určite sa vám nebude ani chcieť od príjemného posedenia odísť do postele!

Chcete to vidieť na vlastné oči? Tak nahliadnite do našej GALÉRIE, je to nádhera!

Zdroj: agáta
21.6. 2019 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44