27.3. 2018 13:00

Jarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj doma

27.3. 2018 13:00

Jarný dekor: Privítajte nové ročné obdobie aj doma

Foto: Profimedia

S oslavami Veľkej noci, ktoré už čochvíľa oslávime, tak trochu súvisia aj iné oslavy - príchodu nového ročného obdobia jari.

S odchádzajúcou zimou a prichádzajúcou jarou s otvorenou náručou vítame obdobie roka, ktoré okrem leta patrí asi k tým najobľúbenejším.

Jar predznamenáva zobúdzajúcu sa prírodu, kvitnutie kvetov, predlžujúce sa dni, teplo, slnečný svit, radosť, šťastie, úsmev na tvári.

S jej príchodom máme zároveň chuť vniesť jej pozitíva aj do našich domácností. Veď kto by nepoznal slovné spojenie “jarné upratovanie“?

Okrem tradičného luxovania interiérov sa púšťame tiež do čistenia terás, lodžií, balkónov. Keďže počas teplejších dní nie je nič lepšie, ako posedieť si na nich pri šálke kávy alebo pohári dobrého vína v spoločnosti priateľov, rodiny či partnera.

Jarná dekorácia v interiéri.
Jarná dekorácia v interiéri.
Zdroj: Pinterest, etsy.com

Ak ste aj vy zatúžili vdýchnuť jar do svojho bytu či domu, skúste staviť na jarný dekor či dizajn. Ako na to? Jednoducho a pritom lacno. Postačí zopár drobností a váš interiér okamžite ožije.

V obývacej izbe skúste napríklad vymeniť vankúše či deku na sedačke za teplé a veselšie odtiene - žltú, oranžovú, béžovú. Aj bytové doplnky a dekorácie ako vázy či rôzne sošky nech sa nesú v podobných farbách.

Svoje v domácnosti urobia aj vždy čerstvé kvety v pestrých farbách. V kuchynskej a v jedálenskej časti zase zmeňte tradičné prestieranie na iné, ktoré bude všetkým oznamovať, že prišla jar. V spálni postačí vymeniť posteľnú bielizeň za takú, ktorá sa ponesie v jarnom duchu, a máte vybavené.

Jarná dekorácia v interiéri.
Jarná dekorácia v interiéri.
Zdroj: Pinterest, Linda @ it all started with paint blog

Prečítajte si aj o tom, ako dostať do bytu jar

Inšpirovať sa môžete taktiež v našej fotogalérii, ktorá ponúka rôzne tipy a nápady, ako si spestriť akýkoľvek interiér.

27.3. 2018 13:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44