25.6. 2019 0:00

Inšpirujte sa: Letné prestieranie do záhrady aj domov podľa dizajnérov

25.6. 0:00

Inšpirujte sa: Letné prestieranie do záhrady aj domov podľa dizajnérov

Stôl a na ňom limonáda? To snáď nie! Venujte sa prestieraniu a využite všetky dary leta, ktoré sú okolo vás.

Inšpirujte sa: Letné prestieranie do záhrady aj domov podľa dizajnérov

Leto priam volá do záhrady na terasy a balkóny. Ale ak nemáte nič z toho, aj letné prestieranie doma rozjarí deň. Pár drobností a môžete zažať s letným stolovaním. Je sviežejšie, príjemnejšie aj zábavnejšie ako po iné dni roka.

Prečítajte si aj: Aký štýl domácnosti sa k vám hodí? Zistíte to okamžite vďaka týmto pravidlám

Viac úrovní je fajn

Pri letnom dekorovaní záhradného stolovania nie je odveci sa poradiť s človekom, ktorý plánuje akcie pod holým nebom. David Stark teda radí, že na letnej tabuli musí byť viacero úrovní. To znamená, že potrebujete nie všetko v rovine, ale práve naopak. Taniere premiešať s vázami, s džbánmi, šálkami a pridajte aj kvety. Tých nájdete dostatok všade a na stole budú pôsobiť tak romanticky a dobre, akoby ste si rozložili piknik priamo na lúke.

Inšpirujte sa: Letné prestieranie do záhrady aj domov podľa dizajnérov

 

Letný obrus

Toto je úplný základ leta. Môžete si na stôl poukladať aj žiarivo svieže letné malinovky, a pritom neosviežia stôl tak ako divoko žiarivý letný obrus. Dizajnérka Anne Hepfer hovorí, že je vhodné mať doma minimálne jeden divoký kvetový, všetkými farbami hýriaci obrus. Ale lepšie aj dva, pretože v lete sa ľahko stane za stolom rozlievacia nehoda. V lete treba mať dostatok odvahy byť farebným.

Prečítajte si aj: Dámy, ste v znamení RYBY? Toto vo vašej domácnosti nesmie chýbať!

Dekorované nápoje

Zabudnite na kupované nápoje plné cukru. Spravte si vlastné. Niekedy stačia dva vytlačené pomaranče do džbánu s vodou, ľad a máte prirodzene chutné osvieženie. Recept na podobne spravenú citronádu pozná asi každý.

Prečítajte si aj: Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom" štýle?

A takéto nápoje stačí dozdobiť plátkom ovocia na džbáne či na pohári a nezabudnite na malé slnečníky do nápojov. Veď leto je aj o zábavnom dekorovaní a toto nie je vôbec zložité. Zvládnete to raz, dva, tri.

Inšpirujte sa: Letné prestieranie do záhrady aj domov podľa dizajnérov

 

Letná stredová línia

Šinie sa veľkým stolom ako červený koberec s tým rozdielom, že je zdobený kvetmi, vázičkami a živými vzormi. Takéto stredové lúčne zdobenie stola sa hodí na väčšie oslavy, kde sedíte za veľkým stolom a každý chce mať trochu leta pri tanieri, ale nechcete zdobiť miesto každého účastníka samostatne. No a samozrejme si to vyžaduje aj dostatočne široký stôl, na ktorého stranách ostane aj dosť miesta na servírovanie jedla.

Prečítajte si aj: O dome nechcela ani počuť, ale...

Modrobiela klasika

Je to nenáročné, ale aj funkčné, letné dekorovanie. Výhodou je, že ide súčasne o imidž slovenskej majoliky, ale aj letných doplnkov v afrických krajinách. Modrobiekla klasika je výhra, pretože táto kombinácia vytvára pocit ochladenia a dokonca plaší hmyz a komáre. Určite túto dvojkombináciu v lete oceníte.

Omnoho viac nádherných inšpirácií pre letné stolovanie nájdete v našej GALÉRII!

Zdroj: marcos
25.6. 2019 0:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44