18.10. 2013 7:00

Grafika v interiéri, príbytok ako z galérie

18.10. 2013 7:00

Grafika v interiéri, príbytok ako z galérie

Umelecké diela a drahé obrazy nie sú pre každého. Niekomu neladia do vkusu, pre iného sú umelecké bláznovstvá zvučných mien pridrahé. Grafika a príbytok ako z galérie nemusí znamenať mať na stenách originály a pozývať návštevy nech prídu závidieť. Grafické trendy 2013 hovoria úplne o niečom inom. O jednoduchosti a kúsku umenia v každodennosti.

Grafika v interiéri, príbytok ako z galérieDoplnky s grafickým motívom
Napríklad také uteráky. Vôbec nemusia byť iba jednofarebné, či biele. Skúste ich naladiť do farieb a kresieb zaujímavých pre oko. Uterák zavesený na vešiaku tak už nemusí byť viac iba funkčným doplnkom, ale veľmi zaujímavo vyznie aj v celkovom koncepte kúpeľne. Netreba zabúdať, že práve v tomto roku letia ostrejšie hrany aj línie. Geometrické tvary vedú a výšivka na uteráku, prestieradle, alebo pokojne aj vankúši, pôsobí zaujímavo a je súčasťou estetického diela, ktoré si v príbytku vytvoríte. Len sa nebojte chvíľu experimentovať.

Geometria v praxi
Čo to znamená? Že môžete vymeniť staré za nové. Stoličky s imidžom obyčajnosti pokojne vymeňte za tie, ktoré už majú dizajn v sebe. V obchodoch ich je dostatok, len sa treba trošku pozornejšie poohliadnuť. Stojí to samozrejme za trošku námahy, ale keď si sadnete na nové bytové doplnky, zrazu zistíte, že drahé obrazy vôbec nemajú u vás miesto. Nehovoríme, že umenie je zlé, ale pre mladé rodiny je umenie v praxi často omnoho hodnotnejšie, ako večerné kochanie sa pri obraze, ktorému aj tak zväčša nikto nerozumie.

Grafika v interiéri, príbytok ako z galérie
Uprataný byt
Je základom všetkého, čo sa dá v byte vymyslieť. Poriadok. Základná črta. Napadlo vás niekedy využiť aj priestor na skrini? Za stolíkom, alebo medzi stenou a nábytkom? Každý má vo svojom byte mnoho nevyužitého miesta a preto je schopnosť upratať veci a ešte aj trendy, nesmierne aktuálna. Stavte na odkladacie košíky, škatuľky a balenia. Dnes sa dajú zohnať za dobré ceny a vo farbách aj grafike, akú si vyberiete. V prípade vyšších nárokov si viete mnohé dotvoriť aj sami. Krása grafiky tam, kde ostatní majú len prázdno, je devíza, ktorá rozšíri vaše odkladacie priestory aj estetické vyžarovanie miestnosti.

Praktická grafika
Tento trend je v moderných domovoch veľmi výrazný. Všetko, čo sa dá začleniť do bývania môže byť obyčajné, alebo pôsobiť ako súčasť umeleckej skladby vášho príbytku. Všetky funkčné doplnky môžu byť zároveň krásne. Na každom záleží, aké si vyberie.

Zdroj: marcos
18.10. 2013 7:00
Diskusia  ()
Diskusia
44