28.5. 2019 14:00

FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!

28.5. 2019 14:00

FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!

Zdedili ste nádherný porcelán? Ak je vám ľúto ho používať, ale ani nechcete, aby na nepoužívaný sadal prach v policiach, urobte si z neho netradičnú dekoráciu.

FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!

Vešanie tanierov na stenu nie je novinkou. Je len oprášením starého zvyku. No kým kedysi si ľudia na stenu vešali taniere s ľudovými motívmi, tentoraz sú v hre modernejšie kúsky...

Nielen na stolovanie
Tanier na stene je dostupný a originálny spôsob ako oživiť interiér. Použiť môžete taniere rôznych veľkostí, tvarov, farieb so zaujímavým dekorom alebo potlačou a vytvárať z nich väčšie či menšie „koláže".

Tento zábavný spôsob dekorovania vás môže úplne pohltiť až po čase zistíte, že cielene hľadáte ďalšie taniere do svojej zbierky. Získavanie nových tanierov pritom môže byť veľmi lacné - stačí navštíviť zopár bazárov alebo blších trhov.

Pozrite si aj: Zrkadlo na stene je lepší nápad, než si možno myslíte!

Dôkladné plánovanie
Vopred si naplánujte rozmiestnenie tanierov na stene. Budú ústredným bodom, ktorý pritiahne pozornosť, preto buďte dôkladní. Formácia môže mať štvorcový, kosoštvorcový, obdĺžnikový, trojuholníkový i kruhový tvar.

Dobrou pomôckou je prekresliť si tvary tanierov na papier, ktorý prichytíte maliarskou lepiacou páskou na stenu, kde ich chcete umiestniť. Ich vzájomné pozície môžete donekonečna obmieňať, kým nebudete s výsledkom spokojní.

FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!


Ako ich zavesiť

Keďže potrebujete zavesiť obyčajné taniere, musíte im na zadnú stranu upevniť háčik. Existujú špeciálne úchytky s pružinou, ktoré stačí napnúť cez tanier. Systém spoľahlivo udrží váhu taniera, ale spredu ho vidieť.

Ďalšou možnosťou sú samolepky s háčikom, ktoré pokrývajú celú zadnú stranu a v prípade potreby ich môžete bez poškodenia taniera odstrániť. Svojpomocne môžete upevniť háčik alebo kancelársku sponku pomocou sekundového lepidla.

Inšpirujte sa: Aspoň jedna stena v domácnosti by mala byť ťahákom pre oči!

Kam ich zavesiť?
Napriek tomu, že tanier je určený na stolovanie neznamená to, že dekorácia z tanierov musí visieť výlučne v kuchyni alebo v jedálni. Dôstojným miestom pre zbierku tanierov je obývacia izba, ale aj hala či spálňa. Okrem centrálnej steny môžete taniere inštalovať nad dverami, oknom i v priestore medzi kuchynskými skrinkami. Kvôli malým rozmerom sa dá využiť akýkoľvek priestor.

FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!


Ani biela nenudí

Zaujímavý výsledok dosiahnete aj s úplne bielymi taniermi, ktoré najkrajšie vyniknú vo farebnom interiéri. Biela farba najlepšie vyjadruje krehkosť porcelánu. Siahnite po tanieroch s atypickým tvarom alebo reliéfnou bordúrou, či „dierovaným" okrajom. Keďže sú úplne bežne v predaji, nemusíte vyvíjať takmer žiadnu námahu, aby ste ich získali.

NEVYNECHAJTE galériu pod článkom a inšpirujte sa krásnymi tanierovými zátišiami!

Zdroj: radomír
28.5. 2019 14:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44