17.3. 2019 22:00

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie

17.3. 2019 22:00

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie

Navštívili sme dom v provensálskom štýle, ktorý si naši hostitelia prerobili z domu odsúdenému na spadnutie.Tá zmena je neuveriteľná!

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie

 

Kto tu býva

Výtvarníčka a pedagogička Martina (35) sa so svojím manželom, priemyselným dizajnérom Martinom (37) zoznámila ešte ako mladé dievča. Istý čas bývali v podnájme pri Bratislave, ale stále ich to ťahalo späť na vidiek. Chceli totiž dopriať svojim deťom také detstvo, aké mali oni.

Pozrite si aj: Steny v detskej izbe vôbec nemusia byť nudné: Ako na to? 

Ešte predtým ako sa nasťahovali do domu, sa Martin dostal počas štúdia a neskôr aj pracovne na dlhšie obdobie do Francúzska. Výber padol naňho vďaka tomu, že sa mu ako malému chlapcovi veľmi páčila francúzština a začal sa ju učiť. Šarmu francúzskeho vidieka prepadla aj Martina, ktorá cestovala s ním a objavila kľúč k tomu, ako sa má bývať.

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie

 

Oslavy v stodole

Naši hostitelia kúpili dom, ktorý sme navštívili ešte predtým, ako sa zosobášili a s úpravami začali opačne ako býva zvykom. Najskôr sa pustili do úpravy záhrady, až potom do opravy domu.

Pozrite si aj: Marcové Lepšie Bývanie už teraz vo vašom obľúbenom stánku! Tieto témy tam nájdete

Falošné okienko

Na oprave domu sa narobil hlavne Martin, ktorému nerobí problém murovanie, práca s drevom, ani iné odborné práce. Na streche dokonca vyrobil vikierové okienko, ktoré však nikam nevedie. Vytvára iba dojem, že dom má aj poschodie.

V skutočnosti má na prízemí z jednej strany chodby kuchyňu s jedálňou, v druhej, ktorá vznikla spojením dvoch objektov, zasa obývačku a tri spálne.

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie
Zdroj:

 

Zo starého nové

Nábytok na zariadenie manželia nehľadali v obchodoch, ale na burzách a rôznych blších trhoch. Opravili ho, takže dnes vyzerá ako nový a vyrobený na mieru, pretože Martin ho vždy vedel prispôsobiť danému priestoru. V kuchyni nám padli do oka stoličky  z ohýbaného dreva, nádherný kredenc ozdobený ornamentami i police plné dobových nádob, dóz a iných drobností.

Prečítajte si aj: Romantický, vidiecky, ale zároveň elegantný: Zariaďte si byt v belgickom štýle

Rovnaké, a predsa iné

V dome je viacero spální. Každá z nich má na stene nalepené krásne tapety s veľkými kvetmi. V izbe s dreveným nábytkom prirodzenej farby vybrala Martina tapetu s modrým vzorom, v ďalšej zase k ružovej tapete prispôsobila aj motív obliečok a v poslednej, bielej je za posteľami tapeta s fialovými kvetmi.

V každej zo stropu visí aj viacramenný luster a pri posteli stoja stolíky s lampami.

FOTKY PRED A PO: Nádherné bývanie z domu na spadnutie
Zdroj:

 

Miesto s najkrajším výhľadom

Obľúbeným miestom je chodba, odkiaľ je krásny výhľad do celej záhrady. Okná tu zdobia vyšívané záclony a oválne zrkadlá, ktoré Martin vyrobil z rámov, v ktorých boli predtým obrazy.

Pozrite si aj: Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu? 

Tu im nič nechýba

O pracovitosti a šikovnosti tohto páru niet pochýb. Z ničoho vlastnými rukami vybudovali „raj na zemi", kde sa obklopení prírodou venujú svojej profesii, ktorá ich baví, s láskou vychovávajú svojho synčeka, ktorý má blízko aj starých rodičov a ostatnú rodinu tiež. Skrátka, dobre si to zariadili.

Viac detailov z tejto premeny nájdete v našej galérii. 

Zdroj: daniela mýtna
17.3. 2019 22:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44