26.2. 2020 0:00

Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

26.2. 0:00

Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

Foto: pixabay.com

Kto z nás môže povedať, že nepotrebuje, aby bol jeho domov šťastnejší a nechce sa posnažiť o to, aby sa spojili veci medzi nebom a zemou a priniesli mu domov pohodu. Zrejme nikto, preto sa s vami radi podelíme o predmet šťastia...

Šťastný Budha: Pritiahne pozitívnu energiu

Postava či obrázok meditujúceho Budhu je už roky klasickým motívom do interiéru i do záhrad. Nájdeme ho na plagátoch, doplnkoch a v nespočetných vyobrazeniach na každom type dekorácií. Máte ho radi? Oživí aj váš interiér!

Prečo mať Budhu?

Prítomnosť Budhu v podobe sochy, obrazu alebo plastiky prináša pokoj a vyrovnanosť. Pohľad na pokojne sediacu a rozjímajúcu postavu je dokonalým vyjadrením feng šuej, hlavne ak je váš život opakom.

Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec
Zdroj: gettyimages

 

Áno, ak máte život plný hektiky, chaosu a neustálych pracovných a osobných výziev, je potrebné túto neustálu rýchlosť vyrovnať niečím, čo je pokojné, tiché a napomôže na chvíľu sa zastaviť, byť v prítomnom okamihu. Práve toto dosiahnete umiestnením Budhu či už vo svojej domácnosti, v kancelárii, alebo v záhrade.

Vyrovnáva energie

Zatiaľ čo pracovné nasadenie a zhon okolného sveta spájame s jangovou energiou, v domácnosti kam chodíme odpočívať, by sme sa mali ponárať do energie jinovej. Vyrovnanosť oboch energií vo vašom živote je základom pre dobré zdravie i kvalitný, harmonický život.

Iste ste už videli nespočetné množstvo Budhov. Ktorého si však vybrať? Je vhodnejšia socha alebo radšej len busta? Alebo si dáte na stenu obraz s Budhom? A čo Budha ako svietnik? Tušíte, prečo sa niektorí Budhovia smejú? Toto je len niekoľko otázok, ktoré človeku napadnú, keď vidí širokú ponuku „budhov" v obchodoch s bytovými doplnkami.

Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec
Zdroj: pixabay.com

 

Veľmi obľúbená je soška smejúceho sa Budhu. Z hľadiska feng šuej sa hodí do juhovýchodnej bagui, čo je zóna peňazí vo vašom dome. Umiestniť ho môžete aj blízko vchodu do bytu či domu, tam bude priťahovať veselú a šťastnú energiu a pomôže jej dostať sa do celého domu. V tomto prípade platí, že čím väčší, tým lepší!

Budha na lotosovej základni prináša koncentráciu, hlbokú spirituálnu, upokojujúcu energiu a hodí sa do južnej bagui domu, kde by mali vládnuť zlatá a červená farba, čo je ohňový element.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.2. 2020 0:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44