22.8. 2019 19:22

Dizajnéri radia: Siahnite po týchto dekoráciách a vaše letné prestieranie bude ako z filmu

22.8. 2019 19:22

Dizajnéri radia: Siahnite po týchto dekoráciách a vaše letné prestieranie bude ako z filmu

Ak je váza s kvetmi maximum vašej dekorácie, ktorej ste schopní, určite sa inšpirujte v našom článku.

Leto priam volá do záhrady na terasy a balkóny. Ale ak nemáte nič z toho, aj letné prestieranie doma rozjarí deň. Pár drobností a môžete zažať s letným stolovaním. Je sviežejšie, príjemnejšie aj zábavnejšie ako po iné dni roka.

Prečítajte si aj: Ou, toto všetko sa stane, keď si dáte do kúpeľne NESPRÁVNE umývadlo​

Viac úrovní je fajn

Pri letnom dekorovaní záhradného stolovania nie je odveci sa poradiť s človekom, ktorý plánuje akcie pod holým nebom. David Stark teda radí, že na letnej tabuli musí byť viacero úrovní. To znamená, že potrebujete nie všetko v rovine, ale práve naopak. Taniere premiešať s vázami, s džbánmi, šálkami a pridajte aj kvety. Tých nájdete dostatok všade a na stole budú pôsobiť tak romanticky a dobre, akoby ste si rozložili piknik priamo na lúke.

Dizajnéri radia: Siahnite po týchto dekoráciách a vaše letné prestieranie bude ako z filmu

Letný obrus

Toto je úplný základ leta. Môžete si na stôl poukladať aj žiarivo svieže letné malinovky, a pritom neosviežia stôl tak ako divoko žiarivý letný obrus. Dizajnérka Anne Hepfer hovorí, že je vhodné mať doma minimálne jeden divoký kvetový, všetkými farbami hýriaci obrus. Ale lepšie aj dva, pretože v lete sa ľahko stane za stolom rozlievacia nehoda. V lete treba mať dostatok odvahy byť farebným.

Prečítajte si aj: Naše babky by sa tešili! Tento štýl kuchyne zažíva svoj veľký návrat, máte ho?​

Dekorované nápoje

Zabudnite na kupované nápoje plné cukru. Spravte si vlastné. Niekedy stačia dva vytlačené pomaranče do džbánu s vodou, ľad a máte prirodzene chutné osvieženie. Recept na podobne spravenú citronádu pozná asi každý.

Prečítajte si aj: Ak by ste mohli mať v domácnosti len jednu vec, postarajte sa, aby to bola táto!​

A takéto nápoje stačí dozdobiť plátkom ovocia na džbáne či na pohári a nezabudnite na malé slnečníky do nápojov. Veď leto je aj o zábavnom dekorovaní a toto nie je vôbec zložité. Zvládnete to raz, dva, tri.

Dizajnéri radia: Siahnite po týchto dekoráciách a vaše letné prestieranie bude ako z filmu

Letná stredová línia

Šinie sa veľkým stolom ako červený koberec s tým rozdielom, že je zdobený kvetmi, vázičkami a živými vzormi. Takéto stredové lúčne zdobenie stola sa hodí na väčšie oslavy, kde sedíte za veľkým stolom a každý chce mať trochu leta pri tanieri, ale nechcete zdobiť miesto každého účastníka samostatne. No a samozrejme si to vyžaduje aj dostatočne široký stôl, na ktorého stranách ostane aj dosť miesta na servírovanie jedla.

Prečítajte si aj: Pár posadnutý cestovaním si zariadil svoj dom takto: Inšpirujete sa?​

Modrobiela klasika

Je to nenáročné, ale aj funkčné, letné dekorovanie. Výhodou je, že ide súčasne o imidž slovenskej majoliky, ale aj letných doplnkov v afrických krajinách. Modrobiekla klasika je výhra, pretože táto kombinácia vytvára pocit ochladenia a dokonca plaší hmyz a komáre. Určite túto dvojkombináciu v lete oceníte.

Omnoho viac nádherných inšpirácií pre letné stolovanie nájdete v našej GALÉRII!

autor:  Marcos
22.8. 2019 19:22
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44