22.10. 2012 8:00

Dajte kvetom v byte nový rozmer!

22.10. 2012 8:00

Dajte kvetom v byte nový rozmer!

Foto: CULTURE INDOOR

Máte pokrk obyčajných váz a kvetináčov? Pestujte rastliny vo flowerboxoch, alebo si zaobstarajte rastlinnú "stenu".

Nudia vás obyčajné kvetináče, ktoré majú všetci? Nechajte si zo steny "vyrásť" živé kvety!
Pomocou špeciálne upravených kvetináčov ich môžete upevniť na stenu a starať sa o nich rovnako ako o kvety a rastliny pestované v obyčajných kvetináčoch. "Kvety v týchto kvetináčoch si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Veľkým plusom je, že nahradia akýkoľvek štýlový doplnok v interiéri," vysvetľuje Charles Guillebot z predajne Culture Indoor, ktorá sa špecializuje na pestovanie rastlín pod umelým osvetlením.

Štýlová dekorácia

Takzvané "flowerboxy" oživia každý príbytok, kanceláriu či priestor, ktorému chcete dať nový dych.
"Môžete v nich pestovať akékoľvek rastliny, ktoré nemajú extrémne veľké korene. Najvhodnejšie sú tie kaktusovitého typu alebo tie ktoré potrebuju málo vody. Sadia sa do špeciálneho substrátu, ktorý je súšasťou balenia. Vlahu im zabezpečujú košíčky, ktoré sa pri polievaní vyberú, namočia do vody a zase vložia naspäť," vysvetľuje odborník na pestovanie v interiéri, Tomáš Kohút zo spoločnosti Biohobby. Tak čo, oživíte si touto štýlovou novinkou aj vy váš príbytok?

Ak hnojivo, tak BIO!

  • Do flowerboxov sa hodia aj veľmi populárne orchidey. Napriek tomu, že sa tešia veľkej obľube, sú náročné na pestovanie. Veľmi vhodné je pestovať ich aj v špeciálnom substráte určenom na orchidey.
  • Hnojivá obsahujú presný vzorec pre orchidey, ktoré obsahujú všetky živiny potrebné pre optimálny rast listov a nové výhonky.
  • "Orchidey by ste mali držať vo svetlom priestore, a dopriať im v stanovený deň v týždni pravidelnú zálievku, ktorú môžete obohatiť aj prírodným hnojivom," vysvetľuje Tomáš Kohút.
22.10. 2012 8:00
Diskusia  ()
Diskusia
44