25.11. 2018 8:00

Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli

25.11. 2018 8:00

Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli

Foto: thesleepjudge.com

To ste vedeli, že stolík nemusí byť len totálna nuda, na ktorej vám leží mobil a kniha? Pozrite si naše inšpirácie.

Keď to chce niečo viac

Možno nemáte príliš veľa času a možností, aby ste sa pustili do realizácie nočného stolíka od prvej skrutky. Ale to nevadí. Aj kúpené a štandardné stolíky môžete pár ťahmi premeniť na originálne a vám vlastné miestočko. Ako? Napríklad dekoráciou pomocou farebnej dečky obľúbeného odtieňa. Vázy, sošky, ideálne s vlastnoručne vytvoreným príslušenstvom. Prečo napríklad nevyužiť aj možnosť naladiť si stolík farebne a dekoračne do konkrétneho ročného obdobia? Inšpirácií je aj vonku viac ako dosť.

Pozrite si aj: STOP bacilom vo vašej domácnosti: takto boj voči nim vyhráte​

Závesné stolíky

Ak ste už niekedy odtiahli nočný stolík, tak vám dych určite vyrazili nánosy prachu. Čo tak spraviť ho závesný? Pekný dizajnový kúsok, ktorý nebude stáť na zemi a nebude sa pod ním hromadiť prach. Čaká vás tak život nielen v atraktívnejšom, ale aj v čistejšom prostredí.

Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli

Stolík ako súčasť postele

Nemusíte si nočný stolík kupovať ako samostatný kus nábytku, ak si napríklad čelo postele aj s bočnicami dáte pripraviť na mieru. Dve šikovné ruky dokážu pomocou drevenej dosky a dvoch vyradených stoličiek vytvoriť nočný stolík, ktorý bude trendy, funkčný a ešte dokážete zužitkovať aj veci, ktoré by inak slúžili na vyhodenie.

Pozrite si aj: Umývačka riadu vám šetrí peniaze, IBA AK ju používate správne: naučíme vás to​

Vráťte sa v čase

Nočný stolík môže byť aj dedičným predmetom. Je to kus nábytku, ktorý sa nezvykne príliš opotrebovať. A niekedy aj stolík po starej mame potrebuje len trochu zreštaurovať, prelakovať a máte nielen pekný, ale aj spomienkovo hodnotný kus do spálne. Tak prečo neprekutrať aj staré povaly? Navyše, starožitná patina je IN aj v spálni.

Chcete niečo viac ako nudný nočný stolík? Toto je 38 inšpirácií, aké ste ešte nevideli

Rebríky ako stolíky

Že to nejde dokopy? Len pokiaľ trochu nezapojíte fantáziu, nepostavíte rebrík ku stene a neobohatíte ho o poličky. Stačí zbrúsiť, nalakovať a máte rozhodne originálne zariadenie, ktoré nenájdete tak ľahko u nikoho iného. Navyše, s viacerými poschodiami. Zostrojenie nemusí trvať dlhšie ako zmontovanie klasického nočného stolíka kúpeného v demonte.

Keď poslúži aj truhlica

Starý kufor, truhlica, dostatočne veľká krabica. To všetko sú príležitosti objaviť v nich nočný stolík, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky. A môžete si ho ozdobiť farbami alebo výšivkami, nálepkami, tapetovaním.

Čo vám budeme hovoriť, galériu sme NATRIESKALI nočnými stolíkmi od výmyslu sveta. Pozrite si ich!

autor:  Marcos
25.11. 2018 8:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44