2.7. 2020 18:00

Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo

2.7. 18:00

Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo

Foto: pxhere.com

V našich zemepisných končinách sa to bez neho prosto nedá. Nie každý radiátor však chceme mať neustále na očiach. Nech sú vaše dôvody akékoľvek, je možné ho efektívne a štýlovo ukryť!

Radiátor máme v izbách asi všetci, jeho funkciu nespochybňujeme. Ale zhodneme sa aj na tom, že je škaredý, tak mu dajte pomocou týchto trikov veľké ZBOHOM!  Dôvodov prečo je potrebné radiátor zakrývať alebo dokonca ukrývať, môže byť mnoho. Ak máte už starší radiátor, nemusí vám vyhovovať jeho vzhľad a neraz v tomto prípade nepomôže ani nový náter. Jednoducho, radiátor musí zmiznúť z dohľadu, aby nerušil váš interiér.

Druhým dôvodom, pre ktorý sa ho potrebujete zbaviť, je bezpečnosť detí, návštevníkov alebo hoci aj domácich zvierat. Áno, sú chvíle, kedy je vhodnejšie mať vyhrievacie zariadenie pekne zakryté za bezpečnou stenou.

Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo

Na čo myslieť?

Než svoj radiátor zakryjete, mali by ste si premyslieť hneď niekoľko vecí. Tou prvou je ľahká manipulácia, respektíve prístupnosť. Nie každý má k dispozícii možnosť na diaľku si nastaviť intenzitu kúrenia, preto by prístup k ventilu (i k meračom) mal byť jednoduchý. Nehovoriac o tom, že ak nastane nejaká nehoda, mali by ste sa k tečúcemu radiátoru dostať čo najrýchlejšie.

Ďalšou veľmi dôležitou vecou pri výbere alebo návrhu radiátorovej zásteny je jej vplyv na výhrevnosť. Bude dostatočne prenikať teplo do miestnosti alebo ho zástena pohltí a vy budete platiť za teplo zbytočne? Okolo radiátora musí vzduch dostatočne prúdiť, nezabúdajte, že teplo stúpa smerom nahor.

Poslednou vecou, ktorú je vhodné zvážiť, je čistenie. Tak ako pri každom inom kuse nábytku, aj pod a za radiátor a za jeho zástenu rýchlo napadá prach i rôzna špina, preto by ste mali mať možnosť kryt jednoducho odstrániť a spraviť potrebné upratovanie.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.7. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44