13.3. 2021 9:00

6 dobrých rád, ako si zariadiť domácnosť aj s malým rozpočtom

13.3. 9:00

6 dobrých rád, ako si zariadiť domácnosť aj s malým rozpočtom

Foto: archív

Konečne ste si zadovážili vlastné bývanie! Síce máte na krku hypotéku, ale bývate vo svojom. Podstatnú časť vášho rozpočtu ste minuli a na zariadenie vám ostalo „pár drobných". Zariadiť si interiér vkusne, účelne a tak, aby nepôsobil lacno je veľká výzva. Ako na to?

1. Plánujte

Skôr ako sa vyberiete do obchodov, si dopredu premyslite, ktoré kusy nábytku sú pre vás najdôležitejšie. Na nich sa šetriť neoplatí. Ak nechcete o pár rokov kupovať nové, investujte do kvality. Dôkladne si zmerajte priestor, aby ste až doma nezistili, že pekný a cenovo výhodný gauč sa vám do izby nezmestí.
Prelistujte si časopisy o bývaní, hľadajte inšpirácie, ak nemáte jasno v tom, aký štýl vás oslovuje. Inak sa môže stať, že pri postupnom nakupovaní bude váš interiér pôsobiť v duchu - každá ves, iný pes.

2. Recyklujte

Ak máte nábytok, ktorý môže ešte pár rokov slúžiť svojmu účelu, nevyhadzujte ho. Nemusíte kupovať všetko nové len preto, že máte nový domov. Práve naopak, moderné je kombinovať staré s nový. Niektorým kusom nábytku pomôže nový poťah alebo náter. Za pár eur starému nábytku vdýchnete nový život.
Ak máte šikovné ruky, lacný a funkčný nábytok si môžete vytvoriť zo starých paliet, debničiek, dverí... Internet je plný DYI nápadov.

Zdroj: radomír
13.3. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy