14.11. 2019 22:30

6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

14.11. 22:30

6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

Tipov na vianočné dekorácie nie je nikdy dosť!

6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

Vianoce už pomaly klopú na dvere. Ich blízkosť nám pripomínajú nielen obchodníci, ale aj pohľad do kalendára. O necelý mesiac to vypukne. Ale ešte predtým ako ozdobíte vianočný stromček a sadnete si k štedrej večeri, nastane obdobie adventu. V rámci neho si môžete dekorovať interiér, aby ste v ňom navodili čo najsilnejšiu vianočnú atmosféru.

Pozrite si aj: Zima je pre koženú sedačku krízová: Tieto 4 veci robte inak ako v lete

Adventný veniec

Veniec bezpochyby patrí k adventnému času. A nielen na stôl. Veniec je skvelou dekoráciou na dvere i okno a vyzdobiť ho môžete podľa vlastných predstáv. Klasikou sú ihličnaté korpusy, ktorým konkurujú prútené, machové a aj tie vytvorené zo šišiek. Originálny veniec si vytvoríte z polystyrénového korpusu, ktorý môžete pokryť rôznym materiálom, napríklad látkou, konárikmi, perím alebo vianočnými guľami.

6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

 

Samolepky

Rýchle, jednoduché, účinné - také je dekorovanie pomocou samolepiek. Vďaka nim zapojíte do predvianočnej výzdoby aj menšie deti. Existujú rôzne motívy od najjednoduchších bielych až po pestrofarebné. Nezaberajú miesto a môžete ich nalepiť nielen na okno, ale aj na nábytok, dvere, presklené dvierka kuchynskej linky. Vďaka nim prinesiete ducha Vianoc na ktorékoľvek miesto v byte.

Ostatní práve čítajú: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami

Živé rastliny

Bez živých a črepníkových kvetov by to nebolo ono. Okrem vianočnej ruže alebo kaktusu môžete počas zimných mesiacov obdivovať pestré kvety cyklaménu, zornice, amarylisu. Ak vám práve kvitnú fialky a orchidey, pokojne ich využite na adventné dekorovanie. Stačí ich správne naaranžovať, doplniť o šišky, vianočné ozdoby a hneď sú vianočné.

Prečítajte si aj: Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

Girlandy a konáre

Čečinová girlanda neodmysliteľne patrí k Vianociam, ale prečo nevyskúšať niečo iné? Písmenková, hviezdičková alebo ponožková girlanda sú originálnejšie. Dokážete ich jednoducho vyrobiť aj sami. Girlandu zaveste nad dvere, okno, jedálenský stôl alebo omotajte okolo zábradlia.

6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

 

Štýlovou vianočnou dekoráciou v škandinávskom duchu sú konáre stromov. Ak ich nastriekate bielou alebo zlatou farbou, získajú ešte väčší šmrnc. Na jednotlivé vetvičky môžete zavesiť ďalšie dekorácie alebo adventné vrecúška.

Toto je super: Najkrajšie jesenné dekorácie! V hlavnej úlohe tekvica na tisíc spôsobov

Svetelné reťaze

Svetelné reťaze sú univerzálnou dekoráciou, ktorú využijete v interiéri celý rok. V adventnom období je však ich použitie a symbolika jednoznačné. Poslúžia nielen na stromčeku, ale krásne nimi ozdobíte okná, schody, chodbu a časti nábytku. Na dosiahnutie vizuálnej pestrosti kombinujte tvarovo rôzne svetielka. Originálne vyzerajú i svietiace konáriky, stromčeky a figúrky.

Mohlo by vás zaujímať aj: Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

Sviečky a lampáše

Správna vianočná atmosféra sa bez poskakujúcich plamienkov nezaobíde. Sviečky môžete aranžovať samostatne, najmä tie dekoratívnejšie. Jednoduché alebo čajové sviečky však najlepšie vyznejú a sú i bezpečnejšie v lampášoch. Lampáše zoženiete v najrôznejších variantoch, od moderných až po rustikálne, kovové i drevené. Stačí ich strategicky rozmiestniť v interiéri...

Poďte sa inšpirovať do našej GALÉRIE. Nájdete tam vianočné vence na dvere a mnohé iné ozdoby, ktoré vo vás spustia ducha Vianoc.

Zdroj: radomír
14.11. 2019 22:30
Diskusia  ()
Diskusia
44