12.9. 2020 6:00

FOTO Zdobíme zaváraniny: Toto vám bude závidieť aj svokra

12.9. 6:00

FOTO Zdobíme zaváraniny: Toto vám bude závidieť aj svokra

Foto: unsplash.com

Vyzerajú rady vašich zaváraných uhoriek, čalamád a džemov na policiach akosi nudne? Poďme sa spolu pozrieť, ako si štýlovo ozdobiť nielen zaváraniny, ale všetky sklenené nádoby, v ktorých ukrývate chutné domáce poklady.

Zrejme v každej domácnosti nájdeme pestrú zbierku rôznych nádob na zaváranie či uskladnenie potravín. Je výborné, ak recyklujete sklenené nádoby, v ktorých ste si zakúpili potraviny, je to praktický spôsob, ako šetriť peniaze aj životné prostredie. Navyše, všetci dobre vieme, že zatiaľ čo pastu z čili papričiek alebo pesto potrebujete uskladniť v malej nádobke, na veľké nakladačky budete potrebovať aspoň sedemdecovú fľašu.

Ako ich teda vizuálne zjednotiť, aby na policiach či v komore pôsobili esteticky? Nebude to až také zložité. Samozrejme, ak máte možnosť, používajte nádoby rovnakých tvarov - aj keď v rôznych veľkostiach. Jednotiaci prvok potom môžu tvoriť vrchnáky alebo etikety. Začnime najprv dôležitým označovaním zaváranín.

 
Štýlovo ozdobiť môžete nielen zaváraniny, ale všetky sklenené nádoby, v ktorých ukrývate chutné domáce poklady.
Štýlovo ozdobiť môžete nielen zaváraniny, ale všetky sklenené nádoby, v ktorých ukrývate chutné domáce poklady.
Zdroj: archív

Aj keď vás to možno nebaví alebo ste sa spoliehali na svoju výbornú pamäť, je vhodnejšie, ak každú nádobu správne označíte. Napísať by ste mali nielen to, čo je jej obsahom, ale aj dátum vytvorenia (sezónu). Milovníci štipľavých chutí by nemali zabúdať špeciálne oddeliť štipľavé zaváraniny. Pri príprave svojich jedinečných etikiet môžete stráviť mnoho príjemných chvíľ. Nepreberne veľa zaujímavých inšpirácií a vzorov na etikety nájdete priamo na internete.

Náš tip: Každú sezónu používajte inú farbu. Etikety budú tie isté, ale nápisy vyberajte pre každú sezónu v inej farbe. Takto budete na prvý pohľad vedieť, že je potrebné skonzumovať najprv všetky zaváraniny označené červenými nápismi, lebo ste ich zakladali už v predminulej sezóne.

Zdroj: agáta
12.9. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44