31.10. 2019 14:18

Zabudnite na veľké domy, toto je 5 faktov, pre ktoré je omnoho lepší malý dom

31.10. 2019 14:18

Zabudnite na veľké domy, toto je 5 faktov, pre ktoré je omnoho lepší malý dom

Foto: digsdigs.com

Ľudia si často kupujú oveľa väčšie domy, než reálne potrebujú. Prečo to robia?

Ľudia si často kupujú oveľa väčšie domy, než reálne potrebujú. Prečo to robia? Niektorí si myslia, že veľký dom reprezentuje ich postavenie a vyššie príjmy a vnímajú ho ako prostriedok, ktorým môžu zapôsobiť. Pre iných je priestranný dom ich snom, prípadne túžia po veľkej rodine a chcú pre každého dosť miesta. Ale v skutočnosti sa môžete cítiť v menšom dome šťastnejší.

Pozrite si aj: Viete si predstaviť život v ulite? Pre Japoncov to je bývanie snov, pozerajte!

Menší dom šetrí peniaze

Prvotná investícia na menšie bývanie je nižšia rovnako ako ďalšie prevádzkové náklady. Záväzok splácania hypotéky na desiatky rokov je pre mnohých veľmi stresujúci. S menším bývaním však priamo úmerne klesá výška splátky, nižšie sú mesačné poplatky na energie i daň z nehnuteľnosti.

Zabudnite na veľké domy, toto je 5 faktov, pre ktoré je omnoho lepší malý dom

Za rok to prinesie významnú úsporu. Je príjemnejšie žiť s pocitom, že máte rezervu na nečakané situácie a nemusíte čarovať s peniazmi od výplaty k výplate. Ušetrené peniaze môžete použiť napríklad na cestovanie alebo ďalšie vzdelávanie.

Pozrite si aj: Vidiecky štýl alebo priemyselný? Porovnajte, ktoré zariadenie vám vezme dych (FOTO)

Menší dom sa jednoduchšie udržiava

Veľký dom je náročný na váš čas a energiu. Každý, kto vlastní dom, vie, že len málokedy si môže dovoliť luxus sedieť so založenými rukami. Vždy sa nájde nejaká práca, ktorú treba urobiť - vnútri i vonku. Nestaňte sa otrokom veľkého domu. Menší dom upracete jednoduchšie a rýchlejšie. A ušetrený čas môžete stráviť so svojimi blízkymi, čo vás nabije pozitívnou energiou.

Pozrite si aj: Toto miesto u vás doma je úplne KONTAMINOVANÉ, nikdy tam nepoložte potravin

Menší dom pomáha utužovať vzťahy

Vo veľkom dome často ani neviete, kto je práve doma. Dá sa v ňom ľahko „zašiť". Čo z toho, že doprajete každému dieťaťu vlastnú izbu, keď ich potom ani nevidíte? Riziko prílišného súkromia spočíva v tom, že jednotliví členovia rodiny si na samotu zvyknú a prestanú vyhľadávať prítomnosť toho druhého.

Zabudnite na veľké domy, toto je 5 faktov, pre ktoré je omnoho lepší malý dom

Keď žijete na menšom priestore, atmosféra síce môže byť napätejšia, ale určite je veselšie. Prospešné je to najmä pre deti, ktoré sa takto skôr naučia spolupracovať a neutekať od problémov, keď vzniknú.

Pozrite si aj: Týchto 7 piesní vás naštartuje na upratovanie, a to už nikdy nebude zdĺhavá nočná mor

Menší dom umožňuje žiť jednoduchšie

V menšom dome nie je miesto na zbytočnosti. Váš život bude jednoduchší, keď nebudete skladovať predmety, na ktoré v skutočnosti len sadá prach a ktoré ani nepotrebujete. Budete mať viac životného priestoru, väčší pocit slobody a nestanete sa otrokom vecí. Dôležité je vybrať si zariadenie, ktoré je nadčasové a multifunkčné.

Pozrite si aj: Vždy uprataný byt? Tieto 3 tipy našich starých mám vám to zaručia!

Menší dom je útulnejší

Otvorené priestory sú trendové, ale zariadiť ich vkusne je náročné. Vysoké stropy, veľké presklenie a otvorené priestory pôsobia efektne a vzdušne, ale chýba im útulnosť. Niektorí ľudia sa časom cítia vo veľkom dome stratení. Na druhej strane na zariadenie menšieho domu potrebujete menej nábytku, všetko je blízko a pekne po ruke. A to oceníte aj v neskoršom veku.

Pozrite si v našej GALÉRII rôzne zariadené interiéry. Inšpirácií nie je nikdy dosť.

autor:  Radomír
31.10. 2019 14:18
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44