24.11. 2021 0:00

Výhody orientačných svetiel

24.11. 0:00

Výhody orientačných svetiel

Foto: Geberit

Každý pozná ten pocit, keď vás uprostred noci zobudí plný močový mechúr. Návšteve toalety sa nedá vyhnúť - jemné osvetlenie vám môže pomôcť nájsť cestu v tme. Spoločnosť Geberit vám ponúka niekoľko tipov.

Už žiadne zranené palce na nohách: orientačné svetlo môže mať hodnotu zlata pri orientácii v noci.

Dobrý spánok je na nezaplatenie. Keď nemáme dostatok spánku, odrazí sa to na horšej nálade a zníženej aktivite na druhý deň, preto je akékoľvek rušenie počas spánku obzvlášť nepríjemné. Naše telo sa tomu bráni a pri nočnej návšteve toalety stále napoly spí. Je to predovšetkým kvôli uvoľňovaniu melatonínu, hormónu, ktorý reguluje cyklus spánok-bdenie a je zodpovedný za uvedenie nášho tela v noci do „spánkového režimu“. Aby ste predišli tomu, že sa pri návšteve toalety naruší váš prirodzený biologický rytmus a aby ste sa mohli zase čím skôr ponoriť do spánku, odporúčame myslieť na nasledovné:

  • Jasné svetlo môže zmiasť naše biologické hodiny a obmedziť produkciu melatonínu. Preto pokiaľ je to možné, nezapínajte svetlo na toalete, ani ak má funkciu postupného rozsvecovania.
  • Vyhnite sa svetlu s vysokým obsahom modrej zložky. To nepriaznivo ovplyvňuje produkciu melatonínu, ktorý je potrebný na opätovné zaspanie. Modrá zložka svetla, ktorá je najviac prítomná v rannom svetle, totiž telu naznačuje, že noc sa skončila.
  • V kúpeľni používajte orientačné svetlá so senzormi, ktoré vás privedú k toalete. Je potrebné, aby takéto svetelné zdroje boli jemné, nesvietili do očí a bolo osvetlené len to najdôležitejšie – v tomto prípade toaleta.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Geberit

Tlmené orientačné svetlo s LED diódami v siedmich farbách je súčasťou systému Geberit DuoFresh, ktorý sa nachádza pod ovládacím tlačidlom.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Geberit

Sprchovacie WC Geberit AquaClean Mera má orientačné svetlo integrované v spodnej časti keramiky a poskytuje nepriame tlmené osvetlenie podlahy.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Geberit

Dizajnový modul Geberit Monolith Plus, ktorý predstavuje moderné riešenie nadomietkovej nádržky ponúka tiež funkciu mäkkého orientačného osvetlenia.

www.geberit.sk

autor:  PR článok
24.11. 2021 0:00
Zdieľať článok