24.8. 2020 18:00

Vybrali ste si ten správny? Odpadkový kôš dokáže doslova zázraky

24.8. 2020 18:00

Vybrali ste si ten správny? Odpadkový kôš dokáže doslova zázraky

Foto: pinterest

Všimli ste si, že v dobre fungujúcej domácnosti je jedným z hlavných pomocníkov smetný kôš? Máte pocit, že ste tejto nádobe doteraz nevenovali dostatok pozornosti? Chyba, dobrý a moderný smetný kôš vám nielen uľahčí každodenný život, ale urobí mnoho práce za vás.

Na prvý pohľad môže ako smetný kôš slúžiť akákoľvek nádoba, ktorú máme po ruke, či dokonca aj obyčajné igelitové vrecko. V skutočnosti by sme však na smetiaky v domácnosti mali mať omnoho väčšie nároky. Ako si teda vybrať skutočne užitočný a praktický smetiak?

Preč so starým!

Všimli ste si, že zatiaľ čo v minulosti postačila na smeti aj menšia nádoba, dnes je toho odpadu akosi viac? Nie, nie je to len tým, že sa možno vaša domácnosť rozšírila o viacero členov, ktorí produkujú odpad navyše. Smutnou pravdou skutočne je, že množstvo odpadov, ktoré vyrábame, je stále vyššie – dnes sa totiž do obalov dostávajú aj výrobky, ktoré sme v minulosti nakupovali bezobalovo.

Dnes by už každý odpadkový kôš mal umožňovať triedenie odpadu.
Dnes by už každý odpadkový kôš mal umožňovať triedenie odpadu.
Zdroj: pinterest

Druhým momentom je potreba iného spôsobu zaobchádzania s naším odpadom. Ak doma triedite, iste ste už dávno zistili, že okrem nádoby na klasický komunálny odpad potrebujete minimálne jednu ďalšiu nádobu na separovaný odpad. Z nej môžete potom odpad vyhadzovať do správnych kontajnerov. Praktickejšie je však roztriediť smeti vzhľadom na pôvod a objem už priamo doma. Jednoduchšie sa totiž skladuje papier a úplne inak musíte pristupovať napríklad ku sklu.

autor:  Andrea
24.8. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy