21.4. 12:00

Vidiecky štýl: Nepodceňujte podlahu - má byť štýlová i funkčná

Podlahu určite ukážte. Pre útulnosť siahnite len po menších behúňoch alebo koberčekoch.
Podlahu určite ukážte. Pre útulnosť siahnite len po menších behúňoch alebo koberčekoch.
Zdroj: WOODLAND WALK

Keď je správnou voľbou dlažba

Druhým typickým prvkom vidieckeho štýlu je dlažba. Sme na ňu zvyknutí aj v našich zemepisných šírkach, aj keď ju najčastejšie volíme do chodieb, kúpeľní a kuchýň, pričom podlahy v spálňach a obývacích priestoroch sú skôr z „teplejších“ materiálov, napríklad z dreva.

Nenechajte sa však odradiť, dobre zvolená dlažba môže pokrývať pokojne aj celú podlahovú plochu vašej domácnosti. Pekne ju zjednotí a môže byť vizuálnym spojivom pre všetky miestnosti.

Náš tip: Ornamentálna dlažba – do interiéru už nemusíte zaraďovať žiadne ďalšie výrazné prvky, klenotom sa v tomto prípade skutočne stane podlaha. Ornamenty môžu byť farebne zvýraznené, ak vám ale prílišná farebnosť nevyhovuje skúste decentnejšie štruktúrované dlaždice.

Dlažba nemusí byť vyhradená iba pre kúpeľňu.
Dlažba nemusí byť vyhradená iba pre kúpeľňu.
Zdroj: Emil Vasko

Klasické drevené parkety

Dodnes tento klenot nájdeme v starších bytoch či domoch. Ak máte možnosť siahnuť práve po takomto prvku, neváhajte. Drevo pôsobí teplo a je doslova živým prvkom v miestnosti. Vyžaduje si síce svoju starostlivosť, odvďačí sa vám však dobrou službou po dlhé roky.

Náš tip: Tento štýlový prvok neslobodno zakrývať veľkými kobercami. Použite menší solitér alebo behúň do namáhaných častí miestnosti (hlavne okolo dverí), inak svoje drevené parkety naplno priznajte.

Inšpiráciu k vidieckemu štýlu nájdete v galérii článku.

autor:  Andrea
21.4. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44