21.4. 2020 12:00

Vidiecky štýl: Nepodceňujte podlahu - má byť štýlová i funkčná

21.4. 12:00

Vidiecky štýl: Nepodceňujte podlahu - má byť štýlová i funkčná

Foto: Loberon

Ak máte pocit, že sa vám ešte naplno nepodarilo svoje bývanie zariadiť v tom pravom vidieckom štýle, možno ste podcenili podlahy. Sú výrazným prvkom v interiéroch, preto je najvyšší čas skloniť zrak nadol!

Už ste uvažovali nad tým, že by ste z podlahy spravili skutočný klenot vašej domácnosti? Je na čase zvážiť nielen dizajn, ale aj najvhodnejší materiál. Lenže ktorý to je? Bude viac vhodný kameň, drevo alebo klasická podlaha?

Pri tvorbe interiéru nezabudnite na podlahu. Ak vyberiete kvalitné drevo, určite spravíte dobre.
Pri tvorbe interiéru nezabudnite na podlahu. Ak vyberiete kvalitné drevo, určite spravíte dobre.
Zdroj: Loberon

Podlaha je základ

To, čo máte pod nohami, na vás vplýva mnohými spôsobmi. Ak sa nechávate inšpirovať materiálmi typickými pre vidiecky štýl niektorej zo stredomorských oblastí, myslite na to, že ide o materiály vhodné práve do ich zemepisných podmienok, preto nemusia u nás plniť funkcie, ktoré od nich očakávate.

Typickým talianskym stredomorským prvkom vo vidiecky zariadených domoch je práve kamenná podlaha neraz kombinovaná s kameňom a drevom na stenách. V horúcich mesiacoch je kameň výborným chladivým materiálom. Keďže tieto domy zvyčajne nemajú žiadny z u nás používaných prvkov vykurovania – budete musieť kamennú podlahu dôsledne zakomponovať a premyslieť vykurovanie priestorov v chladnejších dňoch.

Náš tip: Kamenná podlaha predstavuje krásny a autentický prvok medzi podlahami. Ak chcete vyčarovať skutočne typický taliansky vidiecky štýl, zakomponujte kameň na steny a na podlahy si zvoľte kvalitnú imitáciu kameňa.

autor:  Andrea
21.4. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44