19.5. 2020 18:00

Vidiecky štýl aj v panelákovom byte: Nápady, ktoré určite využijete!

19.5. 18:00

Vidiecky štýl aj v panelákovom byte: Nápady, ktoré určite využijete!

Foto: archív firiem

Sídliská nedýchajú romantikou vidieka, no to nie je dôvod, aby to za vašimi zavretými dverami nebolo inak. Vo vlastnom byte máte nárok na štýl, ktorý je vášmu srdcu najbližší a netreba sa báť - populárny vidiecky štýl môže vzniknúť pokojne aj v malom dvojizbáku.

Držte sa základných prvkov a poľahky vytvoríte svoj vysnívaný domov v akomkoľvek priestore. Ak sa vám zdá, že v dome vidiecke prvky vyniknú viac, nenechajte sa opantať predsudkami a pustite sa do toho aj v byte. Nemôžeme všetci vlastniť domy, no to nám nebráni, aby sme žili štýlovo. Kde teda začať?

Prírodné farby

Vidiecke interiéry sú svetlé, svieže a akoby čisté svojimi farebnými kombináciami. To znamená, že odtiene sa navzájom dopĺňajú, nerušia sa a neprekrikujú. Dominujú prírodné farby dreva, bavlny, režného plátna či lúky, sýtejšie odtiene by mali byť na doplnkoch, ale takisto s odkazom na prírodu. Môže ísť o sýtomodrú á la obloha, zelenú ako žihľava či jemné farby jari. Možností na pekné kombinácie je veľa.

Vidiecky štýl možno poľahky dosiahnuť aj v malom byte.
Vidiecky štýl možno poľahky dosiahnuť aj v malom byte.
Zdroj: unsplash.com

Kvalitné materiály

Vidiecky štýl je naoko starý. Má evokovať, že nábytok máte roky, prežil s vami a s rodinou istý čas a stále je vďaka svojmu pohodliu tu. Aby to týmto dojmom pôsobilo, nesiahajte po lacných imitáciách či umelo nastriekanej patine a voľte kvalitu. Tá sa odrazí na celkovom výzore bytu, ktorý má oproti domu svoju výhodu - je menší, a tak aj investícia do množstva zariadenia a doplnkov bude nižšia.  

Drevo, pokojne aj farebné

Spomedzi všetkýcn materiálov treba vypichnúť drevo. Je tzv.  must have vidieckeho štýlu - vidno ho na stole, stoličkách, dverách, truhliciach, stolčekoch, svietnikoch i rebríkoch. A to sme ešte nevymenovali všetko. Netreba sa báť ani farby. Hoci drevo v prirodzenej podobe je najpoužívanejšie, napríklad také farebné stoličky môžu byť milým detailom vidieckeho bývania.  

autor:  Gabi
19.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44