15.12. 2015 4:00

Vianoce v dome: Škandinávci majú vkus

15.12. 2015 4:00

Vianoce v dome: Škandinávci majú vkus

Raz za rok máme radosť väčšiu ako inokedy. Môžu za to narodeniny, významné životné udalosti a samozrejme aj Vianoce. Vyzdobené domácnosti krásne zavŕšia vaše celoročné úsilie. V poslednej tretine decembra si doprajte oddych, dobré jedlo i vizuálny zážitok.

Vianoce v dome: Škandinávci majú vkus
 
Kultúrne rozdiely
Medzi Vianocami v meste a na vidieku existuje rozdiel. Pri pohľade zvonka na bytový dom sa ponúka obraz okien a balkónov so svetielkami. Ďalšia krása sa schováva za múrmi. V rodinných domoch žije Vianocami celá záhrada. Američania to s výzdobou fasád domov oproti Európanov berú až príliš vážne. Proti kultúrnym zvyklostiam sa však nedá nič namietať.

Elegantný stromček
Severské národy sa naopak vyžívajú v prírodných dekoráciách a estetične. Cit pre vianočné dekorácie sa najviac prejavuje v interiéroch. V priestrannom dome Camilly a Pera v objatí polí by ste sa dokonale nabažili vianočnou atmosférou. Obývaciu izbu zdobí do zlato-biely ladený vianočný stromček. Tri vence nad sebou z čečiny bez výzdoby korunujú stred miestnosti.

Vianoce v dome: Škandinávci majú vkus
 
Najmilšie miestečko
Jedálenský stôl pre osem osôb majiteľom umožnil, aby jeho stred nenápadne tematicky dekorovali. Sedenie pri okne predstavuje vytúženú zónu, ktorú sa podarí v praxi len málokomu realizovať. Výhľad na šíre pole dopĺňa prepracovaná papierová hviezda. Pec a jej okolie predstavuje ďalšiu vyhľadávanú zónu. Ozdobte ju čečinou a textilom ako severský pár.

Toľko, koľko sa hodilo
Pri výbere vianočných dekorácií sa neuberali cestou trendov, ale ladili pvky k neutrálnej farebnosti. Kuchynské okno zdobí drobný živý ihličnan s kvetináčom obaleným do vrecoviny. Ani drevené zábradlie domu nezostalo bez povšimnutia a pod vplyvom textilných vianočných čižiem sa javí ako dômyselná výstavka. Počet vianočných dekorácií sadol priestorom domu na mieru.

Zdroj: katarína
15.12. 2015 4:00
Diskusia  ()
Diskusia
44