28.3. 2020 9:00

Verili by ste? Tento dom je postavený z lodných kontajnerov

28.3. 2020 9:00

Verili by ste? Tento dom je postavený z lodných kontajnerov

O kontajnerových domoch ste už iste počuli, no tento je výnimočný svojou eleganciou. Je až na neuverenie, že pod jeho modernou a štýlovou fasádou sa skrýva plechové srdce.

Tento dom odlišuje od zvyčajných domov z prerobených lodných kontajnerov oceľovou konštrukciou. Hoci sa dom nenachádza priamo v záplavovej oblasti, majitelia ho aj tak chceli (pre každý prípad) mierne zvýšiť. Jednotlivé moduly teda ukladali na pevný rám tak, aby na prízemí vznikol krytý priestor na zaparkovanie dvoch áut (alebo odstavenie člnu), posedenie a domácu dielničku.

Naviac, zvýšením kontajnerov dom získal ďalšiu dôležitú kvalitu - krásny výhľad na zeleň a až k vode. Časť fasády je pokrytá zvlneným hliníkovým plechom, ktorý dobre odoláva poveternostným podmienkam a ďalšia časť z cédrového dreva. Väčšina zariadenia je zhotovená na mieru. Postele sú z brezového dreva, skrine z javora.

Verili by ste? Tento dom je postavený z lodných kontajnerov


Interiér na poschodí je rozdelený na dve časti. Dovnútra sa vchádza vonkajším schodiskom cez terasu do otvorenej dennej časti - obývačky, kuchyne a jedálne. Z nej pokračuje chodba do dvoch kúpeľní a troch spální.

Vojdite do galérie a navštívte tento originálny dom.

Zdroj: nonka zdroj foto: arch daily, resolution: 4 architecture
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
28.3. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44