11.1. 2021 18:00

Veľké, priestranné a moderné: 20 kuchýň, ktoré inšpirujú k rekonštrukcii

11.1. 18:00

Veľké, priestranné a moderné: 20 kuchýň, ktoré inšpirujú k rekonštrukcii

Foto: via idealhome.co.uk

Kuchyňa už dávno nie je len miestom na varenie či stolovanie. V moderných domácnostiach sa stáva epicentrom diania, a tak niet nad to, ak ponúka štedrý priestor.

Priestranné kuchyne sú zväčša dominanciou domov či rozmerných bytov. No ani tam to nie je vždy pravidlom. Aj preto je jedným z najčastejších stavebných projektov ostaných rokov rozšírenie kuchynského priestoru. Následne sa sem presúva veľká časť života celej domácnosti. Uvažujete nad niečím podobným? Nebudete ľutovať.

Samozrejme, podobný projekt nie je jednoduchý ani lacný. Existuje viacero spôsobov, ako si zväčšiť požadovaný priestor - od ukrojenia zo susedných miestností, cez pridanie zimnej záhrady až po vybudovanie úplne novej miestnosti. Všetko závisí od možností, aké vaše bývanie ponúka a aj od rozpočtu, ktorý môžete minúť. Akonáhle sa však prach z rekonštrukcie usadí, toto rozhodnutie býva jedným z najlepších. Treba dodať, že aj s ohľadom na to, že zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti.

Rozšírenie kuchynského priestoru býva veľkým zásahom, a nie práve lacným, ale stojí za to.
Rozšírenie kuchynského priestoru býva veľkým zásahom, a nie práve lacným, ale stojí za to.
Zdroj: via idealhome.co.uk

Veľkorysá otvorená kuchyňa je živým priestorom, kde sa varí, stoluje, zabáva aj leňoší. V aktuálnej situácii, kedy väčšina z nás trávi čas prevažne doma, je tiež miestom na prácu či školu. Takáto kuchyňa "nový" životný štýl doslova dopĺňa, ale samozrejme, oceníte ju aj celkom bežne. Našli sme pre vás efektné a inšpirujúce príklady, ako môže vyzerať - nahliadnite do galérie. Necháte sa zlákať?

autor:  Gabi
11.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44