9.4. 2020 21:00

Veľká noc strávená doma: Aj tohto roku vytvorte tú pravú atmosféru

9.4. 21:00

Veľká noc strávená doma: Aj tohto roku vytvorte tú pravú atmosféru

Foto: unsplash.com

Táto Veľká noc bude tak trocha iná, ale ani o kúsok menej pestrá. Vaša domácnosť si zaslúži poriadnu prípravu a pre potešenie oka aj zaujímavé dekorácie. Tie najlepšie si pripravíte úplne jednoducho a sami!

Áno, tento rok mnohé z našich tradičných zvykov počas Veľkej noci nebudeme môcť dodržať. Neznamená to však, že si svoju domácnosť a okolie nesmiete zaujímavo a pestro vyzdobiť. Veď práve toto jarné obdobie si doslova žiada rôznorodú a veselú výzdobu.

Vneste do domácnosti o trochu viac prírody.
Vneste do domácnosti o trochu viac prírody.
Zdroj: unsplash.com

Kvety a farby plné života

Veľkonočné sviatky sú okrem kresťanských sviatkov aj oslavou nového života v podobe jari. Príroda sa prebúdza, a tak presne v tomto veselo duchu by sa mala niesť aj všetka výzdoba okolo nás. Iste už doma máte prvé jarné kvety a každý deň kontrolujte ako sa darí rôznym cibuľkám, ktoré vykúkajú spod zeme. Už čoskoro sa môžeme tešiť na všetky nádherné tulipány, narcisy, hyacinty, konvalinky, prvosienky, srdcovky i modrice. Doma ich nemôžete mať nikdy dosť!

Na dvere patrí veniec

Zvykli ste si vešať na vchodové dvere veniec? Nie? Nie je to len vianočný zvyk. Veniec môžete mať počas celého roka. Ten jarný zdobíme vajíčkami, kraslicami, kvetmi, kuriatkami alebo čímkoľvek čo vo vás vyvoláva predstavu jari a sviežosti. Veniec, samozrejme, nemusíte mať len na vchodových dverách, hodí sa aj interiéru, napríklad na stôl v obývačke.

Už ste boli hľadať bahniatka? A čo zlatý dážď?
Už ste boli hľadať bahniatka? A čo zlatý dážď?
Zdroj: unsplash.com

A čo do vázy?

Prineste čo najviac prírody do svojej domácnosti. Na prechádzke nazbierajte vetvičky s púčikmi, vo váze s vodou vám vydržia týždne. Alebo si domov doneste najkrajšiu jarnú ozdobu – zlatá dážď. Krásnym doplnkom napríklad do chodby sú aj vetvičky ozdobené stužkami a kraslicami. Radosť si však môžete spraviť aj bohatou kyticou tulipánov.

Asi vám nemusíme radiť pri výzdobe kraslíc, každá šikovná gazdinka má svoje triky a tradičné techniky, ktoré má najradšej. Pripraviť si však môžete aj mnohé originálne ozdoby, napríklad zaváraninový pohár, na dno ktorého pripravíte hniezdočko zo slamy. Do neho vložte mini vajíčka, či už skutočné prepeličie alebo čokoládové či umelé.

Poradíme vám tie najlepšie tipy na Veľkú noc.
Poradíme vám tie najlepšie tipy na Veľkú noc.
Zdroj: Profimedia.sk

Pomaľujte škrupiny a máte kuriatko na úteku!

Kuriatka nesmú chýbať, a tak pokojne pridajte štipku humoru. Pomaľovať predsa môžete aj škrupinky. Stačí prirobiť odtlačky malých kuracích nožičiek a vtipný príbeh je na svete.

Čosi chutné pod zub

K týmto jarným sviatkom už tradične patria aj mnohé dobroty. Neraz ich varíme či vypekáme vo veľkom, veď návštev je za tie dni neúrekom. Tohto roku si starostlivo vyberte len tie recepty, na ktorých si zvládnete pochutnať aj sami. Už tradične by nemali chýbať pokrmy z vajíčok, ani z kysnutého cesta. Baranček môže byť nádhernou ozdobou stola tiež. A na Veľkonočnú nedeľu nesmie chýbať ani správne naaranžovaná varená šunka, údené, huspenina či domáce klobásy.

Náš tip: Menej je viac, a tak po predsviatočnom pôste nezaskočte svoj žlčník množstvom ťažkých jedál, aby ste neskončili u lekára.

autor:  Andrea
9.4. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44