30.3. 2020 9:00

Úzka kuchyňa: 5 najdôležitejších vecí, ktoré v nej spravia divy

30.3. 9:00

Úzka kuchyňa: 5 najdôležitejších vecí, ktoré v nej spravia divy

Foto: digsdigs.com

Pri hľadaní ideálneho bývania treba často robiť kompromisy, a tak sa stane, že nám "prischne" úzka kuchyňa. V tunajších bytoch ide o pomerne častý typ, no netreba zúfať. Aj takáto naoko malá a nepraktická kuchyňa má svoj potenciál.

Stačí poznať, v čom je úzky tvar miestnosti silný a v čom slabý. Podľa toho treba nakupovať, zariaďovať a voliť si to, čo je pre vás v kuchyni dôležité.

Svetlé farby

Základná rada, ktorá vám udrie do očí aj v našej galérii, sú svetlé farby dekoru a stien. Úzka kuchyňa pracuje s malým priestorom, ktorý možno opticky zväčšiť aspoň farbami. Tie bledé ho otvoria, tmavé naoko uzatvoria. Šikovným trikom navyše je lesklý povrch skriniek, čo spôsobí tzv. zrkadlenie a ešte väčší dojem z kuchyne.

Usporiadanie linky a dosky

Každá jedna kuchyňa - a úzku nevynímajúc - potrebuje praktické usporiadanie. V tomto prípde ešte o čosi viac uvažujte nad hĺbkou a výškou skriniek, nad tvarom kuchynskej linky, nad dĺžkou a tiež umiestnením funkčných zón. Je toho pomerne veľa, no musíte maximálne využiť priestor v prospech vašich potrieb. Najčastejšie využívanými prvkami sú linka tvaru I alebo II, niekedy sa zmestí L alebo U, skrinky sa odporúčajú až po strop  a hlboké nie menej ako 35 centimetrov.

autor:  Gabi
30.3. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44