10.5. 2016 5:00

Uskladnenie náradia: Inšpirujte sa týmito nápadmi

10.5. 2016 5:00

Uskladnenie náradia: Inšpirujte sa týmito nápadmi

Dielnička na náradie je neraz zároveň hlavolamom, kde čo máme odložené. S týmito praktickými trikmi však bude poriadok zábavou.

Mnohokrát si ťažko vieme udržať systém v náradí už len preto, že nemáme dobre vymyslení spôsob, ako mať všetko síce na mieste, ale aj poruke. Správny majster by si mal preto vytvoriť taký poriadok,v ktorom sa vyzná nielen on (a menej šikovný to vlastne potrebuje ešte viac). Pozbierali sme preto nápady iných, ktorí vymysleli šikovné úložné štruktúry.

Keď kufrík nestačí
Domáci majster - začiatočník - si pravdepodobne vystačí s kufríkom, ktorý má praktické uzatvárateľné oddelenia na rôzne typy klincov, skrutiek alebo náradia. O čosi skúsenejší majster už má iste aj skrinky na drobné pomôcky podľa druhu a veľkosti. A ten ešte dômyselnejší (a šetrnejší zároveň) si takéto oddelenia asi vyrobil aj sám - zo starých plechoviek, malých zaváraninových pohárov a podobne. Ten najzručnejší majster má však ručnú výrobu tak rád, že si vyrobí aj vlastnú skriňu na náradie. Len tak si totiž vie nájsť to správne miesto pre všetky pomôcky a náradia, ktoré vlastní - a hneď si naplánuje aj priestor pre ďalšie prírastky. Ideálna skriňa na náradie - alebo stena v garáži - je dierkovaná. Jednoduchým spôsobom sa dá náradie umiestniť pomocou kolíkov. Navyše, ak visí a nepovaľuje sa kdesi vzadu v zásuvke, máme ho hneď na očiach... Mimochodom, to isté platí aj pre záhradné náradie...

Uskladnenie náradia: Inšpirujte sa týmito nápadmi

Biela pre poriadok
Dierkovanú stenu si domáci majstri vedia ľahko vyrobiť z obyčajnej preglejky, no niektoré obchody so stavebninami a potrebami pre domácich majstrov ich predávajú aj hotové.

Tip:
Keďže domáce dielničky nemajú vždy najlepšie osvetlenie, odporúčame skrine a dierkované steny na vešanie náradia natrieť bielou farbou. Tak naozaj nič neujde vašim očiam.


Kniha náradia
Veľmi praktické je vytvorenie otočných „listov". Najmä tam, kde nie je dostatok priestoru na galerijné vystavenie náradia, je možno na kovovú lištu zavesiť viacero menších dosiek s náradím, ktorými sa bude dať listovať ako v leporele.

Uskladnenie náradia: Inšpirujte sa týmito nápadmi

Fintička na štetce
Sušenie použitých štetcov je vždy skúsška trpezlivosti. Keďže snáď všetky sa vyrábajú s rúčkou, ktorá má uško alebo dierku, prečo to nevyužiť? Štetce navešané na kovovej tyči síce majú tú nevýhodu, že ak budete potrebovať ten v strede, musíte zložiť jednu polovicu, no takto ich môžete odložiť hneď po použití na miesto - a vyschnú aj bez dozoru a presne na svojom mieste.

Uskladnenie náradia: Inšpirujte sa týmito nápadmi

Praktické fľaše
Malé PET fľašky sa zriedka hodia na polievanie kvetov, a tak putujú v koši - hádam aspoň tom recyklovanom. Tento majster ich však využil lepšie - a jeho zbierka skrutiek, matiek a klincov sa môže veselo rozrastať.

Autor: Nonka

Zdroj: nonka
10.5. 2016 5:00
Diskusia ()
Zdieľať článok