17.1. 2021 12:00

Upratovanie kúpeľne a 4 pomôcky, s ktorými to pôjde ľahšie

17.1. 12:00

Upratovanie kúpeľne a 4 pomôcky, s ktorými to pôjde ľahšie

Foto: shutterstock

Vo svete asi nenájdete veľa ľudí, ktorí by si užívali pravidelné drhnutie kúpeľne. Niet sa čomu čudovať, väčšinou ide o nepríjemnú a zdĺhavú činnosť. S týmito pomocníkmi vám to pôjde ľahšie.

Gumené rukavice

Rukavice sú cennými pomocníkmi nielen pri čistení toalety, kde na vás mikroorganizmy číhajú z každej strany. Baktérie, ale aj pravidelné používanie chemických prípravkov dokážu citlivú pokožku rúk poškodiť. Rukavice vašu pokožku ochránia.

Stierka

Jeden z najdôležitejších nástrojov pri údržbe sprchy. Odstráni z dvier sprchovacieho kúta prebytočnú vodu, vlhkosť, špinu a zvyšky šampónu. Používať ju môžete samotnú alebo s čistiacim prostriedkom – ideálne po každej sprche.

Handrička s mikrovláknom
Handrička s mikrovláknom
Zdroj: shutterstock

Handrička s mikrovláknom

Tento známy magnet na prah sa hodí na všetko, čo sa má blýskať – zrkadlá, sprchovací kút aj podlahy. Jej výhodou je, že má schopnosť odstrániť mikroorganizmy aj bez čistiaceho prostriedku. Vďaka špeciálnej väzbe a dĺžke vláken totiž spoľahlivo zachytí a odvedie takmer všetky nečistoty z povrchu. Navyše je vhodná pre alergikov, deti a osoby s dýchacími ťažkosťami.

Kefa

Kefa je najuniverzálnejší nástroj na čistenie kúpeľne. Vyčistíte ňou všetko od vane cez podlahu až po drobné miesta, kam sa nedostane mop a kde sa môžu hromadiť škodlivé mikroorganizmy. Pri kúpe dajte pozor, aby mala štetiny, ktoré nepoškriabu kachličky alebo vaňu. Na čistenie rohov a škár je vhodná úzka kefa s lomenými štetinami.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44