18.4. 2020 21:00

Umelý kameň je na nezaplatenie: Odolá mrazu aj vode

18.4. 21:00

Umelý kameň je na nezaplatenie: Odolá mrazu aj vode

Dnes je rozšírený trend nahrádzať prírodné materiály synteticky vyrobenými. Sú veľmi kvalitné a často na nerozoznanie od „pravých". A taký je aj prípad kameňa., pričom označiť niečo za umelé, nemusí znamenať nič hanlivé. Práve naopak.

Prečo umelý?

Na trhu je niekoľko výrobcov umelého kameňa, ktorí ho ponúkajú pod rôznymi obchodnými značkami. Na výrobu sa okrem betónu používa najčastejšie hydroxid hliníka, bauxit a rôzne spojivá - akrylátová živica, pena či polyester, rôzne pigmenty. Kým vlastnosti prírodného kameňa sú dané, umelý ich získava pri výrobe cielene. Bez problémov odolá i mrazu, oteru či vode, povrchové poškodenie sa dá prebrúsiť. Nie je pórovitý, preto plesne ani baktérie nemajú šancu. Ľahko sa opracúva, je tvarovo variabilný, disponuje množstvom farieb, vzorov a povrchových úprav. Môže napodobniť vzhľad rôznych druhov kameňa a iných materiálov, napríklad keramiky a dreva.

Umelý kameň je na nezaplatenie: Odolá mrazu aj vode

Viacgeneračná kuchynská doska

Pracovná doska je najviac zaťažovaný povrch a práve kameň má najlepšie predpoklady vydržať všetky kuchynské „procedúry". Jeho negatívami sú citlivosť na chemikálie, vysoká hmotnosť, náročná manipulácia a opracovateľnosť.
Umelý kameň je skvelou náhradou prírodného, s dokonalejšími vlastnosťami. „Umelá" pracovná doska upúta čistými líniami, presným tvarom a jednoliatym vzhľadom bez vizuálne rušivých spojov. Užívatelia oceňujú jednoduchú údržbu, vysokú hygienickosť, rôznorodú farebnosť.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.4. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44