11.2. 2020 12:00

Túto sezónu vás budú zaručene baviť exotické motívy!

11.2. 12:00

Túto sezónu vás budú zaručene baviť exotické motívy!

Foto: Bulgac, getty images

Ak by sme mali hovoriť len o jedinom trende, ktorý bude dominovať nasledujúcemu roku, tak to rozhodne budú exotické motívy. Pomaly a nenápadne osviežovali letné mesiace už v uplynulých sezónach, stále sa však nedostali na absolútne výslnie. Až doteraz!

Avšak pozor, než pokrčíte nosom nad všadeprítomnými ananásmi, pozrime sa na exotické vzory bližšie. Prichádzajú totiž v jemnom a štýlovom prevedení a do vášho interiéru prinesú okrem citrusových vzorov aj izbové palmy a príjemný ratanový nábytok.

Prineste do svojho bývania sýte farby plné energie.
Prineste do svojho bývania sýte farby plné energie.
Zdroj: Bulgac, getty images

Náš tip pre osvieženie

Ak sa vám nezdajú tapety plné sýtej žltej farby so vzorom ananásov priveľmi trúfalé, rozhodne si nimi vyzdobte izbu! Svieži dojem dosiahnete aj umiestnením tropických motívov na textílie na väčších plochách. S týmto výrazným stylingom vynikne jednoduchosť ratanového alebo dreveného nábytku ešte viac.

Rôzne prvky vytvárajúce dojem džungle však môžete priniesť nielen do obývačky, ale aj do spálne a mimoriadne sa hodia do jedálenského kúta či kuchyne. Dominantnou by mala byť plná zelená farba, podobne ako v džungli ju však kombinujte v mnohých odtieňoch. Doplnkovými farbami budú biela, hnedá a béžová.

Namiesto farebnosti môžete dať dôraz na textúry a zeleň.
Namiesto farebnosti môžete dať dôraz na textúry a zeleň.
Zdroj: Oscar Wong, getty images

Štipku luxusu dodáte bronzovými a zlatými odleskami, použitie kovových doplnkov rozhodne nepodceňujte. Tropické motívy vyhľadávajte aj priamo na dekoráciách. Svietnik či stojan v podobe ananásu, alebo dokonca príručná lampa v tvare palmy? A k tomu slon kráčajúci pohovkou? Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa exotickými motívmi v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
11.2. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44