20.1. 2020 9:00

TÚTO farbu roka 2020 musíte mať vo svojej kúpeľni: Máte ju?

20.1. 9:00

TÚTO farbu roka 2020 musíte mať vo svojej kúpeľni: Máte ju?

Foto: tulcarion, getty images

Patrí k najobľúbenejším farbám na svete. Viete, o ktorú farbu ide? Áno, je to modrá a pre tento rok bola zvolená za farbu roka. Poďte sa s nami pozrieť, ako krásne vynikne vo vašej kúpeľni!

Už tradične Pantone prináša svoju farbu roka, ktorá vychádza z aktuálnych trendov uplynulých sezón. Ak sa po minulé roky netrafila práve do vášho vkusu, tento rok sa farbou roka stala klasická, nadčasová, plná modrá farba, ktorá pripomína oblohu tesne po rozodnení. Sýta tmavá modrá farba dlhoročne vedie aj v rebríčku najobľúbenejších farieb na celom svete, preto si túto farbu oblohy – i mora doprajte rozhodne aj u seba doma.

Túto modrú si zamilujete.  Zakomponovať ju možno do každého interiéru.
Túto modrú si zamilujete. Zakomponovať ju možno do každého interiéru.
Zdroj: pantone.com

Modrá do kúpeľne

Napriek tomu, že modrú farbu si už tradične spájame s vodou, v našich kúpeľniach sa objavuje dosť sporadicky. A to je veľká chyba. V minulosti sa neraz tradovalo, že modrá farba pôsobí chladne a práve kúpeľňa je miestnosťou, ktorá na nás musí pôsobiť opticky teplo.

Tmavá modrá farba však ani zďaleka nemusí pôsobiť chladne alebo nezaujímavo. Možností ako zakomponovať farbu roka do kúpeľne, ktorá je pomerne malou miestnosťou, je neúrekom a inšpirácie môžete nájsť na každom rohu.

Nebojte sa sviežich farebných kombinácií.
Nebojte sa sviežich farebných kombinácií.
Zdroj: TadejZupancic, getty images

Do novej kúpeľne

Ak máte v najbližšom období v pláne prerábku kúpeľne alebo si zariaďujete nové bývanie, môžete začleniť modrú do väčších, či stavebne náročnejších prác. Vynikne v mozaike na stenách alebo v podobe kontrastnej modrej podlahy. Možno však chcete mať tieto prvky neutrálnejšie a preto v modrej farbe môžete mať napríklad sprchový výklenok či optické oddelenie jednotlivých častí kúpeľne. Pokračovanie na 2. strane.

Viac inšpirácií nájdete v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
20.1. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44