25.5. 2020 18:00

Malá kuchyňa: Pomôžu jej aj malé triky, aby bola využitá na maximum

25.5. 18:00

Malá kuchyňa: Pomôžu jej aj malé triky, aby bola využitá na maximum

Foto: unsplash.com

Aká malá je vaša kuchyňa? Predovšetkým v bytoch sú kuchyne doslova len niekoľko metrov štvorcových „veľké“. A tak je potrebné využiť každý jeden centimeter, ktorý sa vám ušiel. Ako na to?

Predovšetkým v bytovkách poznáme veľmi dobre situáciu s kuchyňami. Sú často malé až miniatúrne, a tak človeku neostáva iné, len využiť kreativitu na maximum, aby stiesnený priestor pomocou trikov nafúkol na využiteľnú veľkosť. Vyskúšajte niektoré z nich aj vy.

Chce to dobré plánovanie

Aj malá kuchyňa môže byť praktická. Ak nemáte k dispozícii mnoho priestoru, je potrebné využiť hlavne vertikálne plochy. Pri zariaďovaní malej kuchyne môžete použiť služby rôznych výrobcov, ktorí sa zameriavajú práve na takéto priestory a majú pripravené rôzne vychytávky. Rovnako je praktické, ak si dáte vyrobiť (aspoň niektoré) kusy nábytku vyslovene na mieru.

Malé priestory si vyžadujú svetlé farby a menšie vzory.
Malé priestory si vyžadujú svetlé farby a menšie vzory.
Zdroj: unsplash.com

Skrinky a úložné priestory by mali siahať doslova od podlahy až po strop. Pokojne vynechajte zbytočné sokle a pod skrinky si doprajte hlboké zásuvky, do ktorých skryjete väčšie plechy alebo hoci aj domáce zásoby. Rovnako sa nebojte využiť každý centimeter až po samý strop. Na vyšších policiach či v skrinkách pod stropom opäť môžete mať umiestnené sezónne riady či spotrebiče, ktoré používate menej často.

Dôležitou súčasťou malej kuchyne bude umiestnenie jednotlivých prvkov a netradičné nápady. V tomto priestore sa nehodia klasické dvierka na skrinky pred ktorými musíte uskakovať. Využite radšej dvierka vysúvané do strán pri spodných skrinkách a dvierka otvárajúce sa dohora pri horných skrinkách. Praktické je tiež roletové otváranie.

Náš tip: otvorené priestory a police na prvý pohľad priestor zväčšia, ale len do chvíle, kým ich nezaložíte kopou riadov či potravín. Malá kuchyňa pôsobí prehľadnejšie a väčšie, ak väčšinu pomôcok a vecí ukryjete do skriniek, než keď ponecháte priveľa predmetov na policiach.

autor:  Andrea
25.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44