18.9. 2019 19:15

TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

18.9. 2019 19:15

TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

Foto: gettyimages

Bláznivé a krásne budovy, ktoré sa zaručene oplatí vidieť.

TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?
Zdroj: gettyimages

Ak vás už nudia „klasické" dizajny budov, ktoré možno vidieť v každom väčšom meste či v metropole sveta a máte už „okukané" aj všetky známe dominanty v rôznych kútoch našej planéty, mali by ste zbystriť svoju pozornosť. Architektúra rozhodne nemusí byť nuda, ako dokazujú napríklad tieto zaujímavé a veselé budovy. Veď len pozrite!

Pozrite si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Nájsť ich možno po celom svete, niektoré sú však bližšie, než ste tušili. V každom prípade, ak budete mať možnosť, niektorú z nasledujúcich budov určite navštívte. Architekti, ktorí stoja za týmito dielami, sa s poriadnou dávkou humoru i dôvtipu pohrali so svojimi návrhmi, ktoré takto každý deň spríjemňujú svoje okolie.

TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?
Zdroj: gettyimages

 

Živá reklama

Čo môže byť lepšie, než použiť hlavný výrobný artikel ako inšpiráciu pri návrhu centrály firmy? Presne takto sa rozhodla americká spoločnosť The Longaberger Company, ktorá v Newarku vyrába košíky. Dave Longaberger, zakladateľ spoločnosti, má rozhodne zmysel pre vtip i dobrú reklamu. Čo poviete, chceli by ste takéto pracovisko?

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Poďme sa však pozrieť o čosi bližšie, konkréte do francúzskej horskej dediny Odeillo. Práve v nej stojí budova, akých neuvidíte na svete veľa. Ide totiž o tzv. slnečnú pec. Budova má na sebe umiestnené parabolické zrkadlo, ktoré zbiera slnečné svetlo a chýbať nesmú ani početné laboratóriá a kancelárie. Slúži totiž na skúmanie správania sa látok pri extrémnom zahriatí a rôznym experimentom.

Pozrite si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Od vedy sa poďme pozrieť na umenie

Aj keď sa moderné umenie nemusí páčiť každému, niektoré z nápadov dokážu byť skutočne osviežujúce, zaujímavé alebo dokonca dych vyrážajúce. Vo viedenskej štvrti MuseumQuartier máte možnosť navštíviť zaujímavú budovu Moderného umenia. Už tak zaujímavú dominantu štvrte v minulej dekáde zdobil aj „dom hore nohami" z dielne rakúskeho umelca Erwina Wurma.

TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?
Zdroj: gettyimages

 

Ak ste ho tam nestihli obdivovať, nájdete ho priamo v našom hlavnom meste, kde trvalo zdobí jednu z administratívnych budov takmer v centre metropoly. Už ste ju pri svojej návšteve Bratislavy videli? Aj v susednom Poľsku majú niekoľko zaujímavostí.

Pozrite si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Úsmev na tvári a možno aj menšie točenie hlavy vám pripraví Krivý domček, ktorý vznikol na základe kresby v meste Sopoty. O tom, že poriadne pokrivený a roztancovaný domček budí pozornosť, netreba pochybovať. Môžete si v ňom nakúpiť, zahrať, najesť sa a dokonca v ňom sídli aj mieste rádio.

Potešte sa úchvatnosťou týchto diel v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
18.9. 2019 19:15
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44