4.3. 2021 18:00

Tmavomodrá kuchyňa: Farba, ktorou vytvoríte moderný a elegantný dojem

4.3. 18:00

Tmavomodrá kuchyňa: Farba, ktorou vytvoríte moderný a elegantný dojem

Foto: via idealhome.co.uk

Tmavomodrá je dlhodobo jednou z najobľúbenejších farebných alternatív, pokiaľ ide o moderný dizajn kuchyne. Rozmýšľate nad ňou? Spoznajte spôsoby, ako s touto výraznou farbou dosiahnuť tú správnu rovnováhu.

Kuchyňa vo farbe námorníckej modrej nebýva prvou voľbou, nakoľko môže pôsobiť tmavo. Ak sa však nebojíte zmeny a radikálnejšieho kroku, dokážete s ňou vytvoriť doslova sofistikovaný vzhľad. V závislosti od okolitej farebnej kombinácie získava osobitý tón, takže hor sa na vyberanie.

Spárovaná so zlatom a mosadzou je modrá doslova kontrastná. Vytvorí dramatickejší a ostrejší vzhľad, naopak popri mäkkých tlmených neutrálkach sa jej tón zjemňuje. Napríklad taká pastelovo ružová k nej krásne sedí a vytvára supermoderný vzhľad. Samozrejme, biela je stávkou na istotu. Priestor bude pôsobiť ľahkým a vzdušným dojmom, ako keď je modrá v kontraste s tmavšou farbou. Námornícka a biela spoločne vytvárajú kuchyňu dvoch kontrastných tónov bez toho, aby vznikla typická monochromatická schéma.

Tmavomodrá farba je jedným z trendov, ktoré menia kuchyňu na modernú, elegantnú a efektnú zároveň.
Tmavomodrá farba je jedným z trendov, ktoré menia kuchyňu na modernú, elegantnú a efektnú zároveň.
Zdroj: via idealhome.co.uk

Pre elegantný a uniformný vzhľad je vhodné použiť matný povrch modrej farby, akcenty pokojne môžu byť odleskové. Dosiahnete tak zvýraznenie odtieňa a upozorníte na detaily. Je známe, že farba úplne mení náladu miestnosti a tak šikovné použitie napríklad kovového kovania na modrej linke môže byť tým pravým, čo vytvorí originálny vzhľad. Samozrejmosťou takejto (aj hocijakej inej) kuchyne by malo byť dobre umiestnené osvetlenie.

Ak teda hľadáte odpoveď na otázku - čo sa hodí k námorníckej modrej, ktorú chcete v kuchyni mať, závisí to od vzhľadu, ktorý chcete vytvoriť. Ak má kuchyňa tradičný štýl, potom môžete k tmavým skrinkám ladiť odtieňovo "teplé" drevené podlahy. Ak je kuchyňa moderná, dizajn môže byť odvážnejší a podlaha mramorová alebo kamenná, čo vytvára jasný kontrast. Dobre si teda uvážte, akú hĺbku a atmosféru chcete v svojej modrej kuchyni vytvoriť.

Inšpirácie nájdete v galérii článku.

autor:  Gabi
4.3. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy