13.9. 2023 13:30

Tip na predĺžený víkend: Začína sa Tradičný trnavský jarmok so skvelým programom

13.9. 13:30

Tip na predĺžený víkend: Začína sa Tradičný trnavský jarmok so skvelým programom

Foto: Zaži v Trnave

Počas štyroch dní privíta mesto Trnava najväčšiu akciu, ktorú každoročne navštívia desaťtisíce ľudí. Tradičný trnavský jarmok prinesie 14. až 17. septembra stredoveké mesto, ľudových remeselníkov i hudobnú Rozlúčku s letom. Nadväzuje tak na historický pôvod Trnavy ako veľkého trhového mesta.

Tohtoročný jarmok v Trnave sa začne už vo štvrtok 14. septembra. Návštevníci si budú môcť prezrieť a zakúpiť rôzne remeselné výrobky, zabaviť sa na kolotočoch alebo si užiť jarmočnú atmosféru počas sprievodného programu. K tomuto podujatiu neodmysliteľne patrí chutné jedlo, jarmočné špeciality, lokálne vína či burčiak. Novinkou je možnosť platby kartou na všetkých predajných miestach. Medzi tohtoročný hlavný hudobný program na Trojičnom námestí patria skupiny Billy Barman či Adam Ďurica.

Rozlúčka s letom v amfiteátri

Piatkový sviatočný program na Trojičnom námestí sa začne od 15:00 h. O hudobnú atmosféru sa postarajú kapely Ychabods, Le Payaco a Bystrík Banda. V mestskom amfiteátri odštartuje Rozlúčka s letom v sprievode legendárnych hip-hopových skupín Vec&Škrupo a Prago Union o 19:30 h.

Stredovek aj rozprávkový svet

Návštevníci Tradičného trnavského jarmoku nájdu počas soboty a nedele v Sade A. Bernoláka stredoveké mestečko „Tyrna“. Opäť tu budú môcť zažiť podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré má v Trnave dlhoročnú tradíciu. Trnavu tak v čase jarmoku remeselníci, šermiari aj rytieri prepájajú s históriou mesta.

Trnavský jarmok
Trnavský jarmok
Zdroj: Zaži v Trnave

Unikátnym zážitkom bude dobový pochod pri príležitosti zásnub osemročného Žigmunda Luxemburského s Máriou z Anjou, ktorý začne o 20:00 h. na Hlavnej ulici a bude osvetlený fakľami až k Severnej veži. „Tu vystrelí z vernej rekonštrukcie obliehacieho zariadenia, trebuchetu, horiaca guľa ako symbol spečatenia zväzku,“ hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Druhá časť Sadu A. Bernoláka sa premení na Rozprávkový svet za hradbami. Počas celého víkendu tu deti budú môcť stretnúť rozprávkové postavy a spoločne s rodičmi vycestovať do sveta fantázie.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
13.9. 2023 13:30
Diskusia ()
Zdieľať článok