24.3. 2020 15:00

TIP na dlhé dni doma: Táto vec vás zabaví aj prečistí hlavu. Máte ju?

24.3. 15:00

TIP na dlhé dni doma: Táto vec vás zabaví aj prečistí hlavu. Máte ju?

Foto: unsplash.com

Kto by riešil diáre a denníky v marci? Ak aj vy musíte tieto dni tráviť medzi štyrmi stenami, je najvyšší čas začať sa venovať veciam, na ktoré doteraz nebol čas. Dôvod je jednoduchý, tieto super nápady vám pomôžu so psychohygienou!

Túžili ste si vždy viesť denník a akosi na to nebol čas? Alebo si chcete zaviesť originálny diár, ktorý bude „šitý“ na mieru iba vám? Áno, aj keď si diáre zvyčajne zakladáme začiatkom roka, často na to počas veselých novoročných osláv nemusí byť čas. A tak prijmite teraz túto jedinečnú šancu na to, aby ste si takýto originálny kúsok nielen stvorili, ale aj dosýta využívali.

Kreativite sa medze nekladú. Váš diár alebo denník môže hýriť farbami a nápadmi.
Kreativite sa medze nekladú. Váš diár alebo denník môže hýriť farbami a nápadmi.
Zdroj: unsplash.com

Vediete si denník?

Pre niekoho zvláštna otázka, lebo si skutočne denník vedie možno už celé roky. Nie každý si však dokáže pravidelne nájsť dostatok času, aby sformuloval svoje zážitky, myšlienky či pocity do textu, ktorý prenesie na papier. Ak ste to doteraz nerobili, práve teraz je tá správna chvíľa. Vedenie denníka je totiž vynikajúcou pomôckou pri psychohygiene.

Pomôže vám upokojiť myseľ a roztriediť myšlienky. Zároveň je denník diskrétnym priateľom, ktorý bude mlčať a zveriť mu môžete aj tie najtajnejšie myšlienky či najväčšie trápenie, obavy i strachy. Vedenie denníka sa odporúča na prekonanie náročných životných situácií, pretože vám môže pomôcť zorientovať sa a utriediť si všetko dôležité, čo sa vo vašom živote deje.

Zároveň vo výnimočných chvíľach zachytíte dianie vo svojom živote a po rokoch sa k nemu budete môcť vrátiť. Časom totiž mnohé naše spomienky zošednú a v návale každodenných povinností a množstva informácií nejednu vec aj zabudneme.

autor:  Andrea
24.3. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44