25.1. 2020 0:00

Tento typ domu pracuje a šetrí peniaze za vás: Je zdravý, ekologický a lacný!

25.1. 0:00

Tento typ domu pracuje a šetrí peniaze za vás: Je zdravý, ekologický a lacný!

Trendy sa netýkajú len stravy alebo doplnkov, aj stavby domu sa menia, vyvíjajú a napredujú. Zoznámte sa s novým typom domu, ktorý vám ušetrí veľa peňazí už len tým, že je.

Pasívny alebo nízkoenergetický, poznáte rozdiel?

O oboch typoch domov ste už určite počuli. Možno vám dokonca napadlo, že by sa vám práve takýto typ domu hodil. A veru, máte pravdu, sú doslova stvorené pre vás. Pretože chcete bývať s minimálnymi nákladmi a navyše v zdravom prostredí. Takže, ako vyberať?

O nízkoenergetických domoch sa hovorí už dlhú dobu. Ako už z ich samotného názvu vyplýva, dokážu pracovať s energiou veľmi efektívne a sú veľmi šetrné. Nízkoenergetický dom by mal byť navrhnutý tak, aby okrem zníženia tepelných strát obvodovými konštrukciami riešil aj všetky ostatné problémy, ktoré vznikajú nesystémovým prístupom k šetreniu energiou v budovách.

Takýto dom je schopný brániť nielen tepelným stratám cez obvodový plášť, ale aj cez tepelné mosty a tepelným stratám, ktoré vznikajú vetraní oknami. V návrhu sú zohľadnené zimné, ale aj letné pasívne tepelné zisky, teda napríklad teplo získané zo slnka, poloha objektu a jeho orientácia k svetovým stranám. V rámci technológie je zabezpečená príjemná vnútorná klíma nielen z hľadiska teploty, ale aj kvality vzduchu. Pokračovanie na 2. strane.

Pasívne domy sú nádherné, presvedčte sa v našej galérii.

Tento typ domu pracuje a šetrí peniaze za vás: Je zdravý, ekologický a lacný!

 

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.1. 2020 0:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44